Basketbalové bašty padli v Michalovciach

Juniori 1. BK Michalovce získali počas minulého víkendu cenné skalpy. Vo svojej domovskej telocvični GPH totiž zdolali v treťom a štvrtom extraligovom kole basketbalové bašty Svit a Spišskú Novú Ves. Svit pokorili po výsledku 84:56, favorizovaných Spišiakov zdolali 78:63. Juniori 1. BK sa týmito dvoma výhrami dostali na výborné štvrté miesto. Aj nasledujúci zápas odohrajú na domácej pôde. V piatok 19. októbra o 18.00 hod. privítajú aktuálneho lídra najvyššej Extraligy KB Slávia TU Košice.

Michalovčania začali ligovú súťaž dvoma prehrami na Považí. Vo svojej tohtosezónnej premiére podľahli Žiline 74:82, následne prehrali aj s Považskou Bystricou (66:79). „Po dobrých výkonoch na strednom Slovensku sme chceli, aby na ne chlapci nadviazali aj doma. Sme radi, že sa to v plnej miere podarilo,“ rozhovoril sa manažér 1. BK Peter Biganič, ktorý sa následne pustil do hodnotenia dvojzápasu proti basketbalovým baštám.

„Družstvá ako Svit či Spišská Nová Ves neporážame každý deň, takže nás víťazstvá veľmi tešia. Proti Svitu sme si vypracovali výrazný náskok už do polčasu. Chlapci do bodky plnili taktické pokyny. Vydarenými kombináciami a rýchlym protiútokom zaskočili súpera, a hneď po prvej štvrtine si vytvorili 20 bodový náskok. V druhej a tretej štvrtine pokračovali vo výbornom výkone. V tej poslednej dostali šancu aj hráči z lavičky, čo súper mierne využil na skorigovanie. Aj napriek tomu víťazstvo o 28 bodov teší. Ešte viac ale teší víťazstvo nad silnou Spišskou Novou Vsou. Proti lanskému obhajcovi bronzu sa nám totiž v minulosti príliš nedarilo. Začali sme výborne. Polčas sa nám nakoniec podarilo vyhrať o deväť bodov, čo ale nič neznamenalo. Favorit totiž v tretej štvrtine znížil na rozdiel troch bodov. V tej poslednej sme ho ale prevalcovali a zaslúžene sme vyhrali aj v druhom zápase v rade. Mimochodom, je to prvýkrát, čo sa nám podarilo behom jedného víkendu zdolať dvoch favoritov,“ pokračoval manažér 1. BK Michalovce.

1. BK Michalovce - BKM Iskra Svit 84:56 (55:27)
Štvrtiny: 31:11, 24:16, 22:12, 7:17
Zostava a body 1. BK: S. Kincel 30, M. Demko 4, Pirkovský 12, Pliško 12, Lustig 10, Harman, Lopuch, Tertinský, Brnčal 13, Podžuban 3.

1. BK Michalovce - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 78:63 (44:35)
Štvrtiny: 21:17, 23:18, 11:17, 23:11.
Zostava a body 1. BK: S. Kincel 25, M. Demko 3, Pirkovský 22, Pliško 16, Lustig 2, Harman 2, Lopuch, Tertinský, Brnčal 8, Podžuban.