files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Podstatou Aikida je ukončiť nenávisť alebo 30 rokov na tatami

Dňa 13. októbra 2018 uplynie 30 rokov od momentu, kedy Sensei Peter Tomko nastúpil na cestu bojovníka a začal praktikovať bojové umenia.

Napriek tomu, že ako prvé techniky sebaobrany spoznal v roku 1988 práve techniky Aikida - naučil sa ich od šéfa cirkusantov, ktorý ich priniesol z Indie, a ktorý práve prišiel do Strážskeho, prihlásil sa do klubu Karate, pretože Aikido ešte vo vtedajšom Československu oficiálne neexistovalo.

Hneď ako to len bolo možné, zapísal sa o niekoľko rokov do prvého Aikido klubu v Bratislave. Trénoval tiež kórejské bojové umenie Taekwon - do WTF a získal v ňom pomerne vysoký technický stupeň 1.kup (hnedý pás). Láska k Aikidu však bola silnejšia a od roku 2001 v podstate cvičí len toto bojové umenie a ako profesionálny tréner zdokonaľuje sa pravidelne u svojich učiteľov, ktorými sú Sensei Christian Tissier v Paríži a Sensei Steven Seagal.

Výcvikové centrum Red Dragon existuje takmer 15 rokov a pravidelné tréningy pod dohľadom kvalifikovaných trénerov ponúka v štyroch mestách na Slovensku a tými sú: Strážske, Michalovce, Košice a Humenné. V jeseni 2017 odštartoval Sensei Peter Tomko projekt, ktorý nazval "Essence of Aikido is terminate hate" čo v preklade znamená "Podstatou Aikida je ukončiť nenávisť". Jeho cieľ je jasný: zjednotiť nie len Aikido ale i ľudí a tým ukončiť nenávisť, hnevy, sváry a konflikty.

K tomuto projektu sa v marci tohto roku pridal aj Sensei Christian Tissier a v júni Sensei Steven Seagal, ktorý osobne podpísal kartu všetkým deťom, ktoré trénujú v Red Dragon a poslal to ako darček ku skúškam technickej vyspelosti. V júli zasa prijal pozvanie k projektu spevák legendárnej skupiny Elán, Jožo Ráž, ktorý poskytol rozhovor nie len o bojových umeniach.

No a v súčasnosti sa v Red Dragon chystá oslava, ktorá pripomenie, že Sensei Peter Tomko je 30 rokov praktikantom bojových umení a to všetko vyvrcholí na slávnostnom večierku, ktorý sa koná vždy na konci roka a volá sa "Gala večer Red Dragon 2018".
Uverejnené: 11.10.2018 13:04:47 files/7rm58k3yqdtsxszh.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.