MFK Zemplín Michalovce zvíťazil v Myjave nad Trenčínom!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase jedenásteho kola Fortuna ligy v Trenčíne po góloch Joseho Carrilla a Sadama Sulleya 2:1 (0:0) a v tejto sezóne tak získali prvé body z pôdy súpera. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa týmto víťazstvom konečne odrazili z posledného miesta v tabuľke, ktoré prenechali Senici. Michalovčanom aktuálne patrí desiata priečka. V najvyššej Fortuna lige je teraz naplánovaná reprezentačná prestávka, po nej sa Michalovčania predstavia v Žiline. Ešte predtým ich čaká v stredu 10. októbra duel osemfinále Slovnaft Cupu, v ktorom nastúpia na ihrisku Šimonavy - Partizánske.

Trenčín bol v prvom polčase lepším tímom, územnú prevahu však nedokázal pretaviť v gól. V deviatej minúte trafil Bukan len do obrannej hradby Michalovčanov, neujali sa ani ďalšie strely. Hostia pohrozili akrobatickým pokusom Griča, ktorý vyrazil Hrdlička na roh. Aj na začiatku druhého dejstva mal viac z hry Trenčín, v 54. minúte však zahrmelo na druhej strane. Po rohovom kope sa najlepšie zorientoval Carrillo a presnou hlavičkou prekonal Hrdličku. Zemplínčania sa však dlho z vedenia netešili, v 63. minúte vyrovnal Čatakovič. Po priamom kope mohol viesť Trenčín 2:1, Paur však iba opečiatkoval žrď. V 75. minúte zasadili Michalovce domácim druhý úder, o zisku troch bodov rozhodol Sulley.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0)
Góly: 63. Čataković – 54. Carrillo, 76. Sulley. Rozhodoval: Královič, ŽK: Šulek – Kolesár, Sulley
AS: Hrdlička – Keston, Šulek, Zubairu (78. Ubbink), Čataković – Sleegers, El Mahdioui, Bukari (82. Corryn), Mance (60. Paur) – Mašović, Kleščík
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovajny, Vojtko – Vaščák (85. Kurminowski), Turik, Grič, Iloski (90.+ Regáli), P. Kolesár (90.+ M. Kolesár) – Sulley