MFK Zemplín opäť neudržal vedenie, v Nitre prehral 1:2

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase 9. kola najvyššej Fortuna ligy na pôde FC Nitra 1:2 a naďalej tak uzatvárajú tabuľku v najvyššej súťaži. Michalovčania u súpera nezabodovali ani na piaty pokus. Do vedenie ich síce poslal v 28. minúte Jozef Šimon Turík, no domácim sa ešte v prvom polčase zásluhou Kóňu podarilo vyrovnať a o ich výhre rozhodol v 76. minúte Miloš Šimončič. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa o svoje druhé tohtosezónne víťazstvo pokúsia budúcu sobotu 29. septembra, kedy o 19.00 hod. privítajú Ružomberok.

FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)
Góly: 36. T. Kóňa, 76. Šimončič – 28. Turík
Žlté karty: 86. R. Križan – 63. Turík, 86. B. Vaščák, 86. Beskorovainyi
Rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Kováč; 1355 divákov
FC: Hroššo – Charizopulos, R. Križan, Machovec, J. Chovanec – A. Fábry (82. Macho), Šimončič, T. Kóňa – Taiwo, T. Vestenický (88. M. Fábry), Chobot (61. Cherednychenko)
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Kavka (46. Beskorovainyi), Carrillo, Nawotka – Grič – A. Diarra (79. Kurminowski), I. Žofčák, Turík (70. Iloski), P. Kolesár – B. Vaščák

Hlasy trénerov:
Ivan Galád, tréner Nitry: „Dnešné víťazstvo patrí hlavne hráčom, lebo otočili zápas. Nehrali sme ako v predchádzajúcich zápasoch. Chýbala nám ľahkosť, futbalovosť. Myslím si, že chlapci si to víťazstvo zaslúžili, pretože sa oň veľmi usilovali.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „V priebehu siedmich dní tu už sedím po druhýkrát a zase po rovnakom výsledku, takže  nie som spokojný. Odchádzame smutní. Zápas sa začal pre nás dobre vyvíjať. Vyhrávali sme 1:0, no potom po hrubej chybičke súper vyrovnal. Myslím si, že prvý polčas bol kvalitný. Mali sme aj my šance a aj súper. V druhom polčase sme to chceli vystupňovať. Po hernej stránke to bolo dobré, ale opäť sme neustrážili štandardnú situáciu a inkasovali sme gól. To sa už opakuje. Súper išiel do vedenia a potom si to už ustrážil. Minimálne na remízu sme mali, ale pokiaľ budeme dostávať takéto góly, tak môžeme ťažko bodovať.“