Iuventa druhopolčasovou kanonádou zdolala Porubu

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v treťom kole MOL ligy na domácej pôde nad DHC Sokol Poruba hladko 36:26, hoci po prvom polčase viedli iba 16:15. Zverenky trénera Petra Hatalčíka si tak do tabuľky pripísali druhé víťazstvo. V spoločnej česko-slovenskej MOL lige je teraz naplánovaná reprezentačná prestávka, po nej Iuventa v šlágri 4. kola privíta v sobotu 6. októbra aktuálneho víťaza súťaže DHK Baník Most.

Úvod duelu tretieho kola mal slávnostný charakter, keď sa Iuventa oficiálne rozlúčila s odchádzajúcim športovým riaditeľom Radoslavom Kozlovom. Michalovčanky mali výborný vstup, keď po góloch Fiľkovej – Trehubovej, Habánková a dvoch Wollingerovej viedli 4:0. Až potom Michaliková otvorila skóre aj na porubskej strane. Iuventa ale naďalej diktovala tempo hry, keď v dvanástej minúte 7:2. Následne ale prišlo z jej strany poľavenie, čo Poruba troma gólmi využila na zníženie (7:5). Michalovčanky aj napriek oslabovke zvýšila svoje vedenie 9:5. Poruba ale opäť kontrovala troma gólmi v rade a definitívne sa tak vrátila do zápasu. Konečná v dvadsiatej minúte vyrovnala na 10:10, na čo lavička Iuventy reagovala oddychovým časom. Ani ten ale Iuventu úplne neprebudil, keďže Polášková poslala po prvýkrát v stretnutí DHC Sokol do vedenia (10:11). Vzápätí Habánková prinavrátila vedenie domácim (13:12), Poruba ale opäť kontovala dvoma gólmi v rade a opäť viedla (13:14). Záver prvého polčasu ale vyšiel lepšie domácim. Tie kontrovali troma gólmi v rade a hoci posledné slovo patrilo Desertovej, Michalovčanky v polčase viedli 16:15.

V druhom polčase sa obraz hry postupne začal meniť. Úvod polčasu síce priniesol ešte gólovú prestrelku na oboch stranách, postupne ale začala preberať iniciatívu Iuventa.    V jej bráne sa rozchytala Irina Jablonská, po ktorej zákrokoch mohli jej spoluhráčky podnikať bleskurýchle kontry do rozhodenej obrany hostí. Po jednej z nich zakončila Kompaniecová trojgólovú šnúru slovenského majstra a za stavu 20:17 si zobrala lavička Poruby oddychový čas. Ani ten ale rozbehnutú Iuventu nezastavil. Michalovčanky trestali každú chybu súperiek. V 41. minúte viedli po góle kapitánky Wollingerovej 24:19, o štyri minúty bolo po presnej strele Štefánovej už 27:20. Domáce hráčky aj naďalej naťahovali svoje vedenie, ktoré do konca zápasu narástlo na desať gólov. Iuventa zvíťazila 36:26 a do tabuľky si tak pripísala ďalšie dva body.

Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba 36:26 (16:15)
Pok. hody: 5/4 – 3/2. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 700.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Petkovičová – Kakaščíková, Štefaniková, Kišíková 3, Trúnková 4, Habánková 3/1, Janičočová, Štefánová 3, Wollingerová 7, Bajčiová 3, Kompaniecová 8, Fiľková – Trehubová 5/2.
DHC SOKOL: Roháčková, Krebsová – Konečná 3, Smetková 2, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková 1, Polášková 4/1, Michalíková 6, Minarčíková 2, Desortová 6/1, Baumbachová 2, Šmidáková, Revajová.

Uverejnené: 22.09.2018 20:14:01