Sobrance doma úspešné

Domáci dokázali zvíťaziť až v treťom stretnutí sezóny, keď doma zdolali Krompachy.

Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie, ale ako prví pohrozili hostia, v obrane chyboval kapitán Klamo, no strelu Košča spoza pokutového územia brankár Trelo zneškodnil. Na druhej strane zahrával trestný kop Murgač, ktorý hostia odvrátili na roh. Po štvrťhodine hry si po nakopnutej lopte hostí nerozumeli Trelo s Dankom, ale Horváth ich zaváhanie nepotrestal. V 20.minúte Sobrančan Murgač krásne vysunul Chyrika, ten však vo vyloženej šanci trestuhodne prestrelil. O desať minút faulovali hostia aktívneho Murgača, trestný kop zahral Simčík rovno na hlavu Komára, ktorý otvoril skóre – 1:0. Domáci futbalisti mohli do polčasu ešte svoj náskok zvýšiť, ale gólman Stanislav strelecký pokus Škirdu končekmi prstov odvrátil na roh. Začiatok druhého dejstva hry patril Krompachom, ktoré mierne ovládli hru, domáci hrozili rýchlymi kontrami, po jednej pálil spoza šestnástky Murgač tesne vedľa. Výbornú príležitosť na vyrovnanie mal v 58. minúte hosťujúci Košč, no zblízka napol len bočnú sieť. Nedáš - dostaneš do bodky potvrdilo o dve minúty, Murgač potiahol akciu stredom ihriska, našiel voľného Škirdu, ktorý s prehľadom zvýšil na 2:0. Hostia odpovedali o desať minút slabou strelou striedajúceho Biľa. V 73.minúte odcentroval M. Ontko, do vzduchu sa zavesil Košč, ale jeho pekná hlavička len lízla brvno Trelovej svätyne. Hostia sa stále snažili zaznamenať aspoň čestný úspech, ale ten im nebol dopriaty ani po strele M. Ontka z vnútra šestnástky. V nadstavenom čase ešte mohol zvýšiť domáci Tutko, ktorý sa rútil sám na bránu gólmana Stanislava, ale prestrelil.

MFK Sobrance – FK Pokrok SEZ Krompachy   2:0 (1:0)

Góly: 30. Komár, 60. Škirda. ŽK: Viňanský, P. Danko – F. Rychna- vský. 200 divákov, rozhodca Metyľ.

MFK: Trelo – Klamo, P. Danko, J. Roško – Viňanský (60. Kostrej) – Pavlina, Škirda, Simčík, Komár (75. Tutko) – Chýrik (65. Kostič), M. Murgač

Zvyšné výsledky IV. ligy: Kr. Chlmec - Buzica 3:2, V. Folkmar - Strážske 3:2, V. Revištia - Čaňa 3:1, Hrabušice - Rudňany 3:0, Medzev - V. Kapušany 1:0, Turňa n/B - Štítnik 2:0, Haniska - Rožňava 2:1.