Dukla zmietla Topoľčany a po dvoch kolách je stopercentná

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v druhom kole St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad HC Topoľčany 6:0 a rázne, šesťbodovo tak vykročili do novej sezóny. Zverenci trénera Miroslava Chudého rozhodli o svojej výhre hneď v samom úvode, keď sa v prvých dvoch minútach gólovo presadili Vladislav Gavrik a Mário Róth. Zvyšné štyri presné zásahy pridali Lukáš Hamráček, Radovan Cútt, Jakub Linet a opäť Gavrik. Najbližší zápas odohrajú Zemplínčania v stredu, kedy ich čaká v treťom kole zemplínske derby v Humennom.

Michalovčania mali raketový štart do zápasu. Už po 36. sekundách hry viedli po góle Gavrika 1:0 a neubehla ani celá druhá minúta, a skóre sa menilo opäť, keď sa presadil Mário Róth. Lavička Topoľčian ihneď reagovala oddychovým časom, ktorý ale nápor Dukly nezastavil. V prvej časti sa gólovo uviedla aj štvrtá lajny, keď sa presadil Lukáš Hamráček.

V druhej časti sa hra vyrovnala a šance si hlavne po michalovských chybách vypracovali aj hostia. Ich dva nájazdy ale spoľahlivo vyriešil Adam Trenčan. V tejto časti sme videli aj viacero vylúčení, hra tak bola poriadne rozkúskovaná. Michalovčania aj napriek tomu zvýšili skóre, keď sa v presilovke presadil Radovan Cútt. V tretej tretine sa už zápas iba dohrával. Michalovčania po presných zásahoch Lineta a Gavrika navyšili skóre a po výhre 6:0 tak majú za sebou šesťbodový vstup do sezóny.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Topoľčany 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Góly: 1. Gavrik (Mašlonka, Piatak), 2. Róth (Safaraleyev, Linet), 16. Hamráček (Baláž, Valečko), 25. Cútt (Chalupa, Valečko) pres/1, 53. Linet, 54. Gavrik (Kolba, Piatak).
Vylúčení: 6:11, navyše Hruška (Topoľčany) 10. minút narazenie zo zadu. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Riš, Homola. Divákov: 900.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko - Gavrik, Piatak, Mašlonka - Banovský, Cútt, Chalupa - Róth, Linet, Safaraleyev - Hamráček, Toma, Baláž.
HC: Hallo – Duran, J. Ďurčo, Hrudík, Hruška, Bystričan, Kováčik, M. Král, A. Gergel – Dvonč, Pekarčík, Tábi, Uhnák, Klenko, Laššo, P. Šťastný, Tomčák, Bečka, D. Gergel, Kluka, Podstavek.

Uverejnené: 14.09.2018 20:43:57