Topoľany vyšli doma opäť naprázdno + FOTOGALÉRIA

Futbalisti Topolian nebodovali ani v druhom domácom zápase tejto treťoligovej sezóny, keď po prehre spred týždňa proti Sabinovu (0:3) v nedeľu doma nestačili ani na Giraltovce, s ktorými prehrali 0:2. Keďže v stredu aspoň remizovali vo Vysokých Tatrách 1:1, na konte majú zatiaľ jeden bod. Túto bilanciu si budú môcť vylepšiť už najbližšie v nedeľu, keď opäť doma privítajú o 10.30 hod. nováčika zo Svitu.

Topoľany si lepší úvod nemohli želať, už v 2. minúte obrana hostí faulovala Kandalu a rozhodca Mišenčík nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán domácich Horňák, ale jeho slabú strelu brankár hostí vyrazil. Topoľany napriek tomu pokračovali v nápore, šance Kandalu a Ďuďu však v sieti súpera neskončili. Gólovej radosti sa nedočkali ani po tisícpercentnej šanci Ďuďu v 23. minúte, ktorý zblízka netrafil prázdnu bránu. Hostia prvýkrát pohrozili v 28. minúte, ale Uhrina ani na dvakrát brankára Komendu neprekonal. Giraltovce sa dočkali o štyri minúty neskôr, ich úspešným strelcom bol po parádnej strele Kaňuch. Ten istý hráč mohol pridať v závere prvého dejstva aj druhý gól, ale Komendu už neprekonal.

To sa podarilo až v 55. minúte jeho spoluhráčovi Caunerovi, ktorý strelou k žrdi zvýšil na 2:0 pre Giraltovce. Topoľany sa síce snažili streliť aspoň kontaktný gól, ale keďže v koncovke vyhoreli, pripísali si ďalší domáci zápas bez streleného gólu.

TOPOĽANY - GIRALTOVCE 0:2 (0:1)

Góly: 32. Kaňuch, 55. Cauner. ŽK: Praščák, M. Devečka, Csomos - J. Mitaľ st. Pred  divákmi rozhodoval 200 divákmi rozhodoval Mišenčík.

TOPOĽANY: Komenda - Csomos, Chovan, Kopka, Horňák - Smoľák, Praščák, Liška, M. Devečka (80. Jacko) - Kandala, Ďuda (46. Čornej).

GIRALTOVCE: Štefaník - Bednár, J. Mitaľ st., Vojta, Dubas (60. Hudák) - Roba (85. Kmec), Cauner, J. Džubara ml., Čabala - Uhrín, Kaňuch (78. Vaľovský).

Zvyšné výsledky III. ligy: Svit - V. Tatry 0:2, Svidník - Sabinov 1:2, Košice - Krásna - Stropkov 2:0, Moldava n/B - V. Opátske 2:2, Sp. Podhradie - V. Šariš 1:2, Lok. Košice - N. Hrušov 3:0, Snina - Barca 3:0.