Zemplínske derby pre Michalovčanov, Dukla so siedmou výhrou v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v siedmom prípravnom zápase pred novou sezónou v rade, keď na domácom ľade zdolali nováčika prvej ligy MHK Humenné 4:2. O góly v sieti súpera zo zemplínskeho regiónu sa postarali Daniel Hančák, Erik Piatak, Radovan Cútt a Vladyslav Gavryk, za Humenčanov skórovali Filip Vrábeľ a Christián Mihalčin, ktorí otvárali a uzatvárali skóre zápasu. Pre Humenčanov to bola generálkou na úvodný ligový zápas sezóny, ktorý odohrajú v stredu 12. septembra doma s Považskou Bystricou, Michalovčania sa ešte predstavia v piatok na ľade extraligového nováčika z Miškolca.

Išlo síce iba o prípravný duel, no v prvej tretine sa bolo na čo pozerať. Oba tímy začali rezko. Humenčania síce hneď v úvode nevyužili presilovú hru, po jej skončení ale Jokeľ našiel Vrábeľa a ten prekonal michalovského brankára Lampera, ktorý dostal po prvýkrát šancu v drese „líšok z Ingemy“. Za Michalovčanov mohol odpovedať Mašlonka, mieril však iba do dobre postaveného Nagyho, na druhej strane odkrytú bránu netrafil Štefan Majerník. Michalovčanom sa podarilo vyrovnať v ôsmej minúte, kedy od modrej presne mieril Daniel Hančák. O tri minúty neskôr už boli domáci vo vedení, po tom, čo sa po kombinácii prvej lajny presadil jej center Erik Piatak. V druhej tretine mali čistejšie šance hostia.

Najskôr vyrovnaním pohrdol Filip Vrábeľ, po ňom neskóroval ani Majerník, následne v prečíslení minul michalovskú bránu Babynets, no a Humenčania nevyužili na vyrovnanie ani brejk troch na jedného. Za nevyužité šance prišiel trest na druhej strane. V poslednej minúte druhej tretiny mieril od modrej Kolba a jeho zrazenú strelu do siete tečoval Radovan Cútt. To ešte nebolo z michalovskej strany v druhej časti všetko. Dvanásť sekúnd pred jej koncom sa v brejku dvoch na jedného gólovo presadil Vladyslav Gavryk – 4:1. V záverečnej tretine už tempo hry upadlo. Hosťom sa podarilo aspoň skorigovať, keď desať minút pred koncom prekonal striedajúceho brankára Tkačika Mihalčin.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK Humenné 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)