Iuventa na úvod MOL ligy zdolala Šaľu presvedčivo 27:20

Hádzanárky Iuventy Michalovce odštartovali sedemnásty ročník spoločnej česko-slovenskej MOL ligy presvedčivým víťazstvom. V predohrávanom súboji prvého kola zvíťazili vo svojej domovskej Chemkostav aréne nad HK Slovan Duslo Šaľa o sedem gólov 27:20. Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa v lige najbližšie predstavia v sobotu 15. septembra na pôde DHK Zora Olomouc, ešte predtým ich ale čaká dvojzápas prvého kola Pohára EHF proti holandskému VOC Amsterdam. Po dohode klubov sa oba zápasy odohrajú v Michalovciach. Prvý je na programe v sobotu 8. septembra o 17.30 hod., odveta v rovnakom čase v nedeľu 9. septembra.

Domáce hráčky mali výborný vstup do zápasu, keď po dvoch presných zásahoch Kompaniecovej a jednom Habánkovej s Janičičovou viedli rýchlo 4:0, na čo lavička Dusla reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom dvakrát takmer z identickej pozícii udrela Tatiana Fiľková – Trehubová a Iuventa tak viedla 6:0. Až potom prišli na rad góly Šale, keď sa presadili Vargová s Pócsikovou. Iuventa ale naďalej udávala tempo hry a keď v trinástej minúte pridala Fiľková – Trehubová svoj ďalší gól, za stavu 10:3 si lavička hostí brala druhý oddychový čas. Až ten na chvíľu zastavil Michalovčanky. Tie síce viedli v 24. minúte 12:5, Duslo ale troma gólmi znížilo na 12:8. Záver prvého dejstva ale patril Iuvente, ktorá po dvoch góloch v rade v polčase viedla 14:8.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Jej tempo naďalej diktovali domáce hráčky, ktoré viackrát podržala brankárka Petkovičová. Aj preto jej spoluhráčky pohodlne zvyšovali svoj náskok. V 41. minúte viedli 19:11, o desať minút neskôr dokonca deväťgólovým rozdielom 24:15. Duslu sa síce štvorgólovou šnúrou podarilo skorigovať, záver ale patril opäť Michalovčankám. Tie nakoniec zvíťazili 27:20 a zaznamenali tak víťazný vstup do sezóny.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 27:20 (14:8)
Pok. hody: 4/3 – 4/2. Vylúčené: 6:1. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula. Divákov: 730.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Petkovičová – Kakaščíková, Kišíková 2, Trunková 4, Habánková 1, Janičičová 1, Štefánová 1, A. Holejová 2/1, Wollingerová 3/2, Bajčiová, Kompaniecová 5, Fiľková – Trehubová 8/3.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Ladicsová – Takáčová 3, Rácková 1, Gajdošová 2, Špendlová, Pócsiková 4/1, Ušiaková 1, Bahylová 1. Némethová 3, Vargová 2/1. Kurňavová, Tisajová 3, Blehová.

Uverejnené: 01.09.2018 22:06:23