Krutá prehra Zemplínčanov v dohrávke so Žilinou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa nedočkali prvého fortunaligového víťazstva v sezóne 2018/2019 ani na piaty pokus. V dohrávke prvého kola proti MŠK Žilina síce boli lepším tímom, no po góle Káčera zo štvrtej minúty prehrali 0:1. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorí sa po piatich odohraných dueloch s jedným bodom krčia na poslednom mieste tabuľky, sa o prvé víťazstvo v sezóne pokúsia v sobotu, kedy sa predstavia v Zlatých Moravciach. Doma ich následne uvidíme v sobotu 1. septembra, kedy o 19.00 hod. privítajú Podbrezovú.

Úvod dohrávaného stretnutia prvého kola patril Šošonom. Tí išli rýchlo do vedenia, keď strieľaný center Káčera z pravej strany skončil na počudovanie všetkých, aj michalovského brankára Matúša Kiru, v sieti. Strelený gól hostí nabudil ešte viac. V trinástej minúte mieril Boženík po ďalšom centri z pravej strany hlavou tesne vedľa, podobne pochodil aj Janošík, ktorého krížna strela minula o centimetre Kirovu bránu. Žilinčania mohli svoju aktivitu korunovať v osemnástej minúte, kedy po rýchlej kontre Škvarka opečiatkoval iba žrď, a tým sa skončil žilinskú aktivita. Tú prebrali domáci, ktorí začali búšiť do súpera. V 28. minúte mal vyrovnanie na kopačkách Blažej Vaščák, mieril však iba do dobre postaveného Volešáka. Žilinský brankár si do polčasu ešte poradil s dvoma strelami Igora Žofčáka, a tak prvé dejstvo skončilo tesným vedením Šošonov.

Tých v druhom polčase Michalovčania doslova prišpendlili na ich polovicu, gólový efekt ale neprichádzal. V 57. minúte začal festival zahodených šancí Diarra, ktorého hlavička po Turikovom centri išla tesne vedľa. Sulley pokračoval v zahadzovaní šancí o päť minút neskôr, keď v páde koníčkom prekopol odkrytú bránu. Následne pálil iba do brankára Volešáka Diarra, Sulley pri odkrytej brány mieril iba do brvna. V 68. minúte sa neujala ani krížna strela Diarru. Z drvivého tlaku nakoniec Michalovčania nevyťažili nič, no a keď Boženík v záverečných minútach pohrdol poisťovacím gólom, dohrávaný duel prvého kola skončil síce nezaslúženým, no žilinským víťazstvom 1:0.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól: 4. Káčer.
Rozhodovali: Pavlík - Ferenc, Štrbo.
Žlté karty: Sulley - Vallo.
Divákov: 1642.
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota, Kavka, Carrillo (23. Beskorovajnij) , Vojtko – Grič – Diarra, Žofčák (69. P. Kolesár), Turik, Regáli – Vaščák (52. Sulley).
MŠK Žilina: Volešák – Králik, Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Pečovský, Boženík (63. Diaz) – Jánošík (33. Vallo), Balaj (77. Gerebenits), Škvarka.