files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Dni mesta Trebišov s bohatým kultúrnym programom

Mesto Trebišov pripravuje opäť veľkolepé kultúrno-spoločenské podujatie Dni mesta Trebišov. Mestské slávnosti začnú pondelok 20. augusta 2018 sprievodnými podujatiami. Vyvrcholenie najväčšieho letného podujatia bude počas víkendu, kedy je pre Trebišovčanov pripravený bohatý program priamo v areáli mestského parku. Účastníkom sa predstaví spolu šestnásť hudobných kolektívov viacerých žánrov. Na svoje si príde každá generácia. Návštevníci sa môžu tešiť aj na historický šerm, dobovú kuchyňu, súťaže pre najmenších, divadielko pre deti, zábavné atrakcie, ale aj na kulinárske umenie súťažiacich vo varení najlepšieho guláša.  Dni mesta Trebišov nadviažu na dožinkovú slávnosť Chlebom a vínom, ktorá sa uskutočnila minulý týždeň.

Od sobotného rána bude areál parku rozvoniavať gastronomickou špecialitou. Prihlásené tímy budú súťažiť vo varení guláša. Súťaž začne o 9.00 hod.  s podtitulom Memoriál Ľubomíra Koscelníka. Tri najúspešnejšie družstvá s najlepším gulášom, o ktorých rozhodne porota, získajú peknú odmenu. Kuchárom bude vytvárať dobrú náladu skupina Efekt. Priamo v amfiteátri záujme milovníkov rýchlych „mašiniek“ prehliadka vystavených motocyklov členov OZ Motorkáre Trebišov a následná Moto-show, počas ktorej sa deti i dospelí budú môcť vyfotiť a zajazdiť si na motorkách. Návštevníkov obohatia alebo aj inšpirujú napr. jedlé a zdraviu veľmi prospešné exponáty na Výstave ovocia, zeleniny a kvetov, ktorá bude inštalovaná počas celého víkendu v budove Správy parku (bývalej športovej hale v mestskom parku) a slávnostne otvorená primátorom mesta v sobotu o 13.00 hod. V sobotu od 14.00 hod. do 17.00 hod. sa deti vydajú na strastiplnú cestu hľadania pokladu Andrássyovcov v areáli parku, kde budú postupne, na základe svojej šikovnosti, získavať indície na to, aby ho aj skutočne našli. Navštívia kriketové ihrisko, prejdú bludiskom, vydajú sa na cestu prekážkovou dráhou, pokúsia sa chytiť zlatú rybku a budú sa musieť dohodnúť s Kocúrom v čižmách. Po zapojení sa do aktivít bude každé dieťa odmenené sladkosťou.

V detskom svete je počas tohto dňa  25.8. pripravených množstvo aktivít. Azda najlákavejšie bude vidieť prácu sokoliara (od 10.00 hod.), ukážku dobového tábora a atraktívna bude aj prezentácia stredovekej módy.  Degustácia zo stolov stredovekej kuchyne je plánovaná priamo pri obnovenej ruine hradu Parič o cca 12.00 hod. Milovníkov histórie potešíme aj ukážkami dobových zbraní a nebude chýbať ani u detí obľúbený šerm dlhým mečom v čase od 16.00 do 17.00 hod. Na ostrovčeku si deti môžu dať namaľovať tvár a premeniť sa tak na zaujímavé zvieratko alebo rozprávkovú postavu. V tom istom priestore budú pre ne pripravené rôzne tvorivé dielne, z ktorých si odnesú domov vlastnoručne vytvorené dielko, zapojiť sa bude dať aj do workshopov. Jazda na koníkoch bude pre najmenších pripravená na zelenej lúke v parku sobotu 25.8. v čase od 15.00 do 17.00 hod. Detská farma poteší domácimi zvieratkami v čase 13.00 – 18.00 hod. a deti sa o chove zvierat môžu niečo aj dozvedieť. Divadlo Portál odohrá divadelné predstavenie Perníková chalúpka na ostrovčeku so začiatkom o 17.00 hod. Bonusom pre detského diváka bude voľná vstupenka na filmové predstavenie Cesta za kráľom Trollov, ktoré mesto plánuje premietnuť v Kine Slávia (budova MsKS) v sobotu o 18.00 hod.

Hlavný pódiový program začne o 13.40 h slávnostným otvorením najväčšieho letného podujatia mesta priamo v amfiteátri, pokračovať bude divadielkom pre deti s názvom Paci Pac, divákom v amfiteátri sa postupne predstavia: rocková spevácka skupina TV – Rock i spevácka skupina Lady Colors. Trebišovčanov potešia svojím koncertom členovia slovenskej skupiny GLADIÁTOR (17.30 hod.) a zaspievať si budú môcť S HUDBOU VESMÍRNOU (19.00 hod.). O vyvrcholenie sobotného letného večera sa postará slovenská poprocková skupiny HEX (20.30 h), ktorej hity budú znieť parkom i ulicami mesta. Pomedzi vystúpenia hudobných interpretov Mesto Trebišov ocení žiakov, mladých reprezentantov mesta, v individuálnych a kolektívnych súťažiach. Tento rok je scenár naplnený folklórom, tradičnou ľudovou hudbou a zemplínskymi spevmi pripravený na druhý víkendový deň.  Nedeľný program bude venovaný FOLKLÓRNEMU FESTIVALU, počas ktorého sa odprezentuje spolu jedenásť ľudových kolektívov. Nedeľu začneme slávením rímskokatolíckej sv. omše v amfiteátri o 10.30 h. Hlavný folklórny program štartuje popoludní  o 13.30 hod. prezentovaním ľudových zoskupení zo Zemplína.

Na pódiu v obnovenom amfiteátri vystúpia: FSk, Milhostovčan, ĽS Trebišovčan, FSk Paričovčan, FSk Roňava, FSk Komanička, FSk Furmaňe, FSk Žipovčan, ĽS Trebišovčan deti, FS Ľeľija, známy FS Rozmarija z Prešova, ktorý podobne ako lokálne kolektívy prinesie radosť všetkým priaznivcom ľudového umenia. Zábavným programom plným hudby, piesní a humoru ukončia Folklórny festival populárni Kandráčovci. Počas kvalitného víkendového programu budú môcť Trebišovčania a hostia mesta vidieť rôzne hudobné a divadelné vystúpenia, obdivovať stanovištia s historickým šermom, ukážkami dobovej kuchyne, zastaviť sa pri stánkoch s občerstvením a cukrovinkami. Deti si môžu vychutnať o. i. jazdu na obľúbených koníkoch aj kolotočoch. Návštevníci mestského parku neostanú ochudobnení ani o zážitky z historických pamätihodností mesta. Sobotu aj nedeľuv čase od 10.00 hod. do 21.00 hod. mesto sprístupní Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho.  V čas. horizonte od 10.00 hod. do 17.00 hod. sa budú môcť záujemcovia člnkovať v rybníku pri mauzóleu. Každoročný úspech na týchto slávnostiach žne Army zóna, v ktorej si účastníci podujatia prezrú tentokrát nedeľu 26.8. od 13.00 do 16.00 hod. zbrane, kolesovú techniku a uvidia dynamické ukážky techník sebaobrany. Prezentované budú i praktické činnosti profesionálnych vojakov, počas ktorých sa použije strelivo a imitačný materiál.

Mesto pripravilo i množstvo sprievodných podujatí v rámci Dni mesta Trebišov 2018, ktoré sa uskutočnia v priebehu celého týždňa od 20.8. do 26.8.
Kolkový turnaj Slovenského zväzu telesne postihnutých /1. ročník/
Kedy: 20.8.  
Kde: Zimný štadión

Letné kino v amfiteátri
Kedy: 20. – 24.8 o 19.30 h
Kde: amfiteáter v mestskom parku

Deti športujú a tvoria
Kedy: 21.8. o 10.00 – 16.00 h
Kde: pred ZŠ na Ul. M. R. Štefánika

Primátorská kvapka krvi
Kedy: 22.8.2017 od 7.00 h
Kde: Svet zdravia a.s., Nemocnica s poliklinikou Trebišov

Dopravné ihrisko pre deti a ukážky prvej pomoci Slovenského Červeného kríža
(ukážky aktivít Slovenského Červeného Kríža Trebišov)
Kedy: 22.8.2017 o 9.00 h – 13.00 h
Kde: parkovisko MsÚ Trebišov

Amerika na kolesách
(premietanie amerického filmu Sedem statočných, putovná výstava, stretnutie s americkým diplomatom a diskusia)
Kedy: 22.8.  o 19.30 - 22.00 h
Kde: amfiteáter v mestskom parku

Deň polície s ukážkami hasičskej techniky
/OR PZ Trebišov/
Kedy: 23.8. o 10.00 h – 13.00 h
Kde: areál Mestského parku v Trebišove

TREBIŠOV STREET PARTY
Kedy: 23.8. o 21.00 h
Kde: parkovisko pri kúpalisku/ Ul. J. Kostru

Letný biatlon – Majstrovstvá ozbrojených síl Slovenskej republiky
Kedy: 24.8. od 8. 00 h
Kde: areál mestského parku

Karpatská mládežnícka hokejová liga 2018  /Mestský športový klub mládeže Trebišov/
Kedy: 24.8. - 26.8.
Kde: Zimný štadión v Trebišove

Nájdi poklad grófa Andrássyho
/Centrum voľného času v Trebišove/
Kedy: 25.8. o 14.00 h – 17.00 h
Kde: areál mestského parku

Trebišovom na bicigľu
/ Cykloklub Trebišov/
Kedy: 25.8. o 10.30 h
Kde: parkovisko MsÚ Trebišov

Tenisový turnaj štvorhier
/TK Junior Trebišov/
Kedy: 25.8. o 9.00 h
Kde: tenisové kurty pri zimnom štadióne

Výstava ovocia, zeleniny a kvetov
/Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Trebišove/
Kedy: 25. – 26.8. o 10.00 – 17.00 h
Otvorenie výstavy: 25.8. o 13.00 h
Kde: bývalá športová hala v areáli mestského parkuUverejnené: 20.08.2018 10:08:32 files/nrq4o7gybdvzjfpi.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/to6v4ahukd8jatik.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.