files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Zemplínsky jarmok spestria aj vystúpenia Adama Ďuricu, Sama Tomečka či Iconito

Naše mesto opäť ožije remeslami, folklórom, tancom a hudbou. Organizačný výbor 49. ročníka Zemplínskeho jarmoku vás pozýva na Zemplínsky jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch 17. a 18. augusta v Michalovciach. Prvýkrát budújarmoku venované plné dva dni a uskutočnia sa bez sprievodného podujatia, ktorými boli po minulé roky Zemplínskeslávnosti. Na návštevníkov metropoly Zemplína počas jarmoku čaká bohatý kultúrny program, ktorý sa bude prevažne odohrávať na tribúne pred mestským úradom.


Jarmok začína v piatok dopoludnia rozprávkou pre deti Ali Baba – Hopsa, horsa - zem otvor sa, v podaní divadla Babadlo z Prešova. Po programe pre deti bude nasledovať slávnostné otvorenie Zemplínskeho jarmoku tradičným vztýčením vlajky mesta za sprievodu hymny. Súčasťou otvorenia jarmoku bude vystúpenie folklórneho súboruZemplín. Program spestrí muzikálový recitál Na skle maľované v podaní divadla Drak. Popoludní bude prebiehať program s názvom Pre každého niečoa tam vystúpi nezabudnuteľná bubnová show BATIDA. Počas jarmoku ľudí čaká už tradičná spanilá jazda motorkárov cez pešiu zónu, aby sa ľudia mohli pokochať ich tátošmi. Prejazd motocyklov centrom mesta je spestrením programu v rámci Medzinárodného motozrazu, ktorý má svoj „hlavný stan“ na Zemplínskej šírave.Po jazde motorkárov je naplánovaný koncert kapely Klub 4 a koncert Panama band so speváčkou Nikou Karch. Piatkový večer ukončí vystúpenie obľúbeného speváka Adama Ďuricu.
 
Bohatý program pokračuje v sobotu o pätnástej hodine vystúpením tanečnej hip-hopovej školy D.S.Studio Košice. Podvečer vám spríjemnia koncertné vystúpenia skupín. Na tribúne sa predstavia známe skupiny ako Dátum spotreby, Iconito band a Samuel Tomeček band.
Počas jarmočných dní si nenechajte ujsť výstavu Plody Zemplína vo vestibule MsKS a výstavu drobnochovateľovvo dvore starého súdu. Tradične ako každý rok nebude chýbať ulička remesiel, v ktorej záujemcovia uvidia priamo pri práci hrnčiarov, vareškárov, keramikárov i maliarov. Návštevníci tu nájdu výrobky z dreva, včelieho vosku, keramiky, ale aj stánky s rôznymi dekoráciami a sladkými maškrtami. Pre našich najmenších budú pripravené tvorivé dielne. Okrem kultúrnych podujatí a súťaží čakajú návštevníkov stánky s rôznym sortimentom, občerstvením a gurmánskymi špecialitami. Zemplínsky jarmok napíše už svoju štyridsiatu deviatu kapitolu, veríme, že si ho nenecháte ujsť a zážitky z tejto akcie vám spríjemnia horúce letné dni.
Uverejnené: 14.08.2018 16:10:30 files/nrq4o7gybdvzjfpi.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.