files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Úrodu v Trebišove oslávia tradične, chlebom a vínom

Na oslave tohtoročnej úrody v Trebišove budú návštevníci vítaní tradične – chlebom a vínom. Takýto názov nesie ďalšie TOP podujatie programu Terra Incognita, ktoré v sobotu 18.8. priblíži návštevníkom tradičné postupy výroby základných potravín ešte z čias našich dávnych predkov. Košice Región Turizmus navyše prichystal atraktívny celodenný výlet, v programe ktorého je aj návšteva dožinkového podujatia a tiež ochutnávka vína na Festivale gazdovských vín vo Veľkej Tŕni.


Program TOP podujatia Chlebom a vínom odštartuje tradične – liturgiou a dožinkovým sprievodom, ktorý zamieri do trebišovského kaštieľa. Jeho pánom, Andrássyovcom, tam symbolicky odovzdajú dožinkový veniec, v duchu divadelnej hry Dobrodružstvo pri obžinkoch. Ďalšie scény zo života šľachty predvedie počas dňa skupina Via Cassa. „V parku kaštieľa sa bude mlátiť obilie, ktoré sa zmení na múku a chlieb, z hrozna sa zas bude lisovať chutná šťava a na záver je tu možnosť degustovať kvalitné víno. Lákať bude aj ochutnávka čerstvo uvareného slivkového lekváru, lokší, tokajských koláčikov alebo rybacích špecialít. Návštevníci si navyše budú môcť sami vyskúšať aj tradičné remeslá," pozýva do Trebišova všetky vekové kategórie predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
Pódiovým lákadlom pre všetkých divákov bude bubnová show v podaní zoskupenia Batida a najmä košický spevák BuranoWski, ktorého singel Lúč nedávno valcoval hudobné vysielanie slovenských rádií. Záver podujatia bude patriť mappingu  na budovu kaštieľa a následne inštaláciám v parku. Pre deti je pripravený Detský svet s hudobným kútikom, mini ZOO, kreatívnymi dielňami a aj možnosťou vytvoriť si vlastné divadlo s originálnymi kostýmami, rekvizitami a bábkami. „Každú celú hodinu navyše pripravilo naše múzeum prehliadky kaštieľa, ale aj nížinného vodného hradu Parič a Mauzólea grófa Júliusa Andrássyho. Všetci milovníci tokajského vína určite využijú aj kyvadlovú autobusovú dopravu, ktorá ich každé 2 hodiny odvezie do Veľkej Tŕne na Festival gazdovských vín," spresnila Beáta Kereštanová, riaditeľka Múzea a kultúrneho centra južného Zemplína. Pripravené sú aj zľavy na služby v blízkom okolí - Penzión Aqua Maria Veľaty poskytne zľavu 50% na vstup do bazénov a služby cyklodepa a ShiningFarm Kuzmice pripravil zľavu 10% na zážitkové jazdenie na koňoch, výcvik či prechádzky po prírode na koni.


Organizácia Košice Región Turizmus pripravila na sobotu špeciálny celodenný výlet, ktorý je spojený práve s podujatím Chlebom a vínom. „Jeho súčasťou je tiež degustácia vín vo Veľkej Tŕni a návšteva vyhliadkovej veže v Malej Tŕni. Autobus odchádza z Košíc v sobotu o 12:30, predpokladaný návrat je okolo 22:00," uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Záujemcovia si lístky môžu kúpiť cez web www.terraincognita.sk alebo osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach.Uverejnené: 13.08.2018 11:40:30 files/pb7nomk7h6nezsky.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.