files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Mestá na Zemplíne majú v prípade horúčav pripravené viaceré opatrenia

Mestá na Zemplíne majú v prípade horúčav pripravené viaceré opatrenia na ich zmiernenie. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na stredu pre viaceré jeho okresy v tejto súvislosti aj výstrahu prvého stupňa. Pre vysoké teploty bolo v tamojších nemocniciach ošetrených niekoľko pacientov.

Pre obyvateľov i návštevníkov Michaloviec je pitný režim zabezpečený v centrálnej mestskej zóne pitnými fontánkami, ktoré sú súčasťou parčíkov pešej zóny. "Zároveň pracovníci technických služieb zabezpečujú ochladzovanie mesta kropiacim vozidlom, ktoré sa pohybuje hlavne v centrálnej mestskej zóne niekoľkokrát počas dňa," uviedla pre TASR hovorkyňa radnice Iveta Palečková. Mesto Trebišov vydalo počas horúčav nariadenie na ochladzovanie lokalít s najväčšou koncentráciou ľudí, ktoré sa začalo v pondelok (30.7.). "'Kropnica' sa počas pracovných dní otočí na cestách a chodníkoch dvakrát," informovala TASR hovorkyňa mesta Martina Mištaničová s tým, že v prípade potreby budú technické služby opakovať tento cyklus aj cez víkend. "Od uvedeného opatrenia mesto upustí v deň, keď denná teplota vzduchu klesne pod 32 stupňov Celzia," doplnila. Podľa jej ďalších slov sú pitné fontánky umiestnené len v areáli mestského letného kúpaliska, v centre mesta k dispozícii nie sú.

V prípade horúčav ochladzujú cestné komunikácie v ranných hodinách a v čase obeda aj vo Vranove nad Topľou. "Obyvatelia a návštevníci mesta majú k dispozícii štyri pitné fontánky po oboch stranách námestia, ktoré sú napojené na verejný vodovod. Zároveň sa môžu osviežiť pri fontáne na námestí," informovala TASR hovorkyňa radnice Eva Fedorňáková. Pre vysoké teploty bolo na urgentnom príjme vranovskej a michalovskej nemocnice ošetrených od pondelka niekoľko pacientov. V prvej menovanej ich bolo spolu 22. "Traja z nich boli aj hospitalizovaní. Najčastejšie pacienti uvádzali zdravotné problémy ako slabosť, vracanie, teploty, bolesť hlavy, ale aj brucha a boli dehydrovaní. Vekové zloženie pacientov bolo rôznorodé od mladších až po seniorov," informovala TASR Jana Fedáková zo siete nemocníc Svet zdravia, ktorá obe nemocnice prevádzkuje. V Michalovciach ošetrili 12 pacientov, ktorých zdravotný stav súvisel aj s vysokými teplotami. "Išlo prevažne o deti a starších ľudí, väčšina bola dehydrovaná," doplnila s tým, že v Trebišove takéto prípady nezaznamenali.

TASRUverejnené: 01.08.2018 16:12:26 files/nrq4o7gybdvzjfpi.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/to6v4ahukd8jatik.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.