Iuventa vyhrala v Šali 27:25 a opäť slávi majstrovský titul

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v treťom finálovom súboji na pôde HK Slovan Duslo Šaľa po napínavom priebehu 27:25 a vo finálovej sérii tak triumfovali 3:0 na zápasy. Zverenky trénera Jána Packu tak získali svoj jedenásty majstrovský titul!!!

V prvom polčase tretieho finálového zápasu sa oba tímy striedali vo vedení. Skóre síce otvorila Fiľková – Trehubová, no Duslo vzápätí viedli 2:1 aj 3:2. Šalianky boli vo vedení aj v deviatej minúte, kedy Bujnochová upravila na 5:4. Iuventa ale kontrovala troma gólmi v rade a po presnej strele Kišikovej vyhrávala v štrnástej minúte 7:5. Tri góly v rade ale dosiahlo aj Duslo. To po góle Konigovej viedlo v dvadsiatej minúte 8:7. Záverečná desaťminútovka ale vyšla lepšie Iuvente. Tá okamžite otočila skóre  a po góle Fiľkovej – Trehubovej vyhrávala v 26. minúte 13:10, na čo lavička Dusla reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom Holešová upravila už na 10:14. Duslo sa ale v závere polčasu vrátilo troma gólmi v rade do zápasu a polčas tak bol iba 13:14.

Lepší nástup do druhého dejstva mala Iuventa. Tá po góle Fiľkovej – Trehubovej odskočila v 35. minúte na 17:14. O tri góly viedli Michalovčanky aj v 41. minúte, kedy Čovičová upravila na 19:16, Duslo ale kontrovalo troma gólmi v rade a po presnej strele Bahýlovej bolo v 44. minúte vyrovnané 19:19, na čo lavička Iuventy reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom sa dostali Michalovčanky do vedenia 22:20, opäť sa však gólovo od Dusla neodtrhli. Rácková v 49. minúte vyrovnala na 22:22 a v 53. minúte dokonca Pócsiková dostala Šaľu do vedenia (24:23). Pevnejšie nervy v závere ale mala Iuventa. Fiľková – Trehubová okamžite vyrovnala a Wollingerová poslala svoje do vedenia 25:24. Bahylovej sa síce podarilo vyrovnať, no Holešová a v poslednej sekunde aj Fiľková – Trehubová rozhodli o tom, že majstrovský titul opäť putuje na Zemplín. Ešte predtým sa za stavu 25:26 vyznamenala brankárka Antičová, ktorá zmarila náskok Jasmínky Vargovej.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 25:27 (13:14)
Stav série: 0:3.
Pok. hody: 5/2 - 3/2. Vylúčené: 2:6, ČK: 58. Wollingerová. Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Divákov: 700.
HK SLOVAN DUSLO: Haládiková, Ladicsová, Krebsová - Trochtová 5, Rácková 1, Špendlová, Königová 1, Pócsíková 3/1, Greštiaková, Bahýlová 10/1, Némethová 2, Vargová 1, Kurňavová, Tisajová, Bujnochová 2.
IUVENTA: Muliková, Antičová - Holešová 5, Kišíková 5, Rebičová 1, Trúnková 3, Habánková, Janičičová, Holejová, Wollingerová 4/1, Holubová, Bajčiová, Fiľková-Trehubová 8/1, Čovičová 1.