Juniori 1. BK cez víkend s výhrou a prehrou

Juniori 1. BK Michalovce sa počas minulého víkendu predstavili dvakrát na domácej pôde Gymnázia Pavla Horova. Nastúpili proti tímom z opačných pólov tabuľky. Najskôr si zmerali sily s favorizovaným MBK Karlovka Bratislava. Proti favoritovi podali výborný výkon a o cenné víťazstvo prišli až v záverečnej štvrtine. Nakoniec prehrali 72:80, hoci ešte pred začiatkom poslednej štvrtiny viedli 63:57.

V druhom víkendovom zápase čakal na Michalovčanov tabuľkový sused z Komárna. V priamom súboji o jedenástu priečku nakoniec uspeli „Orli“, ktorí zvíťazili 73:64. Juniori 1. BK Michalovce sa týmto rozlúčili v tejto sezóne s domácim prostredím. V lige ich čaká už iba dvojkolo, ktoré odohrajú začiatkom mája v Žiline a Považskej Bystrici.

1.BK Michalovce - MBK Karlovka Bratislava 72:80 (46:38)
Štvrtiny: 20:22, 26:16, 17:19, 9:23
Zostava a body 1.BK: Kincel 26, M. Demko 2, Pirkovský 25, Pliško 12, Lustig, Harman, Unkovič, Gavaľa 2, Tkáč 3, Tertinský 2, Lopuch.

1.BK Michalovce - BK Junior Komárno 73:64 (42:27)
Štvrtiny: 24:14, 18:13, 14:16,17:21
Zostava a body 1.BK: Kincel 15, M. Demko 10, Pirkovský 21, Pliško 23, Lustig, Harman, Unkovič, D.Gavaľa 2, Tkáč 2, Tertinský, Lopuch.