MFK Zemplín zvíťazil 2:0 a vezie sa na víťaznej vlne

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v piatom kole nadstavbovej časti o záchranu nad FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 2:0 (1:0) a natiahli tak svoju víťaznú sériu na tri zápasy. O michalovské góly sa postarali Igor Žofčák a Sadam Sulley. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa budúcu sobotu 21. apríla predstavia práve v Zlatých Moravciach, doma ich uvidíme v sobotu 28. apríla, kedy o 17.00 hod. privítajú Senicu.

Michalovský lodivod musel kvôli zraneniam mierne prekopať svoju základnú zostavu, čo malo možno za dôsledok slabší štart Zemplínčanov do duelu. V úvode totiž viac z hry, aj viac šancí mali Zlaté Moravce. Tie mohli otvoriť skóre v siedmej minúte, strelu Bartolomeua spoza hráča ale Kira vyrazil a takisto aj o tri minúty neskôr, kedy však strieľaný center kapitána Chrena michalovská obrana odpratala na rohový kop. V ďalších minútach sa začali domáci osmeľovať čoraz viac. V devätnástej minúte podnikli rýchlu kontru, na ktorej konci Jankaukas štipľavou strelou vyprášil Kováčove rukavice. O deväť minút neskôr Michalovčania zahrali Žofčákom priamy kop, lopta našla pri vzdialenejšej žrdi Kurminowskeho, ktorého strelu ale Kováč vyrazil. Skúsený golman ale nakoniec čisté konto v prvom polčase neudržal. V 37. minúte podnikli Michalovčania ďalšiu rýchlu kontru a po Petrovom Kolesárovom centri presne hlavou namieril Igor Žofčák – 1:0.

V druhom polčase mali viac z hry hostia, ktorí ale doplatili na slabú efektivitu a skvelý deň michalovského brankára Matúša Kiru. Tomu v 58. minúte pomohla pri Ewerthonovej strele ľavá žrď, následne sa zaskvel pri koncovke Orávika, ktorého hlavičku vytesnil na rohový kop. Zlaté Moravce mohli vyrovnať aj chvíľu na to, Haris Harba ale v brejku dvoch na jedného mieril nad. Zemplínčanom sa nakoniec podarilo ukočírovať víťazstvo na svoju stranu. Ich výhru potvrdil v 79. minúte striedajúci Sadam Sulley, ktorý hlavou usmernil do siete center Petra Kolesára. Ghanský útočník bol naďalej pri chuti, o dve minúty napol sieť opäť, žiaľ, tentoraz iba bočnú. No a keď v samom závere po Šimčákovej červenej karte mieril iba do brankára Kováča a na druhej strane sa neujala strela Orávika, zápas skončil michalovským víťazstvom 2:0 a Zlaté Moravce tak stále čakajú v najvyššej súťaži na skalp Zemplínčanov.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 2:0 (1:0)
Góly: 36. Žofčák, 79. Sulley.
Žlté karty: 81. Šimčák, 83. T. Matič - 33. Miloš Nikolič, 83. Harba.
Červená karta: 89. Šimčák (Michalovce - pod ruhej ŽK).
Rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Kováč.
Divákov: 1006.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Žofčák, Šosták, Mancilla, Šimčák - Bednár - Jankauskas, Turík (46. Matič), Niši, Kolesár (87. Šumejko) - Kurminowski (72. Sulley)
FC VION: Kováč - Kotula, Pintér, Horník, Chren - Orávik, Ewerton, Nikolič (77. Duga), Bartolomeu (85. Jančura) - Urgela (46. Šašinka), Harba