files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Jednou z priorít na Zemplíne bude dokončenie rekonštrukcie Zemplínskeho múzea

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka navštívil koncom minulého týždňa Michalovce. Okrem stretnutí so zástupcami mesta neobišiel ani kultúrne a vzdelávacie inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK.

Jednou z priorít bude aj dokončenie rekonštrukcie Zemplínskeho múzea, ktorú sprevádzajú viaceré stavebné problémy. Práce na objekte barokovo–klasicistického kaštieľa sa začali ešte v jeseni 2015, ukončené mali byť do pol roka. Pre zmenu v projektovej dokumentácii sú však brány múzea pre verejnosť stále zatvorené. Ako informoval predseda KSK Rastislav Trnka, vyhlásené bude nové verejné obstarávanie tak, aby rekonštrukcia kaštieľa, v ktorom sídli múzeum, bola ukončená v dohľadnej dobe. „Verejné obstarávanie sa s určitosťou vypíše po schválení rozpočtu, ktoré je na programe rokovania krajského zastupiteľstva 23. apríla. Prejde však istou revíziou tak, aby celý proces prebehol transparentne a odborne. Musíme sa vyhýbať takým veciam, aké sa diali v minulosti, keď sa v procese vereného obstarávania ukázalo, že projektová dokumentácia je chybná a potom ju prerába ten istý projektant, opäť s chybami. Určite sa pozrieme aj na zmluvu, ktorá je vo verejnom obstarávaní navrhovaná. Verím, že po schválení rozpočtu už pôjde celý proces hladko a expozície múzea budú po dlhých mesiacoch opäť prístupné verejnosti,“ uviedol R. Trnka.

Riaditeľ múzea Maroš Demko iniciatívu kraja víta. Okrem dokončenia rekonštrukcie však chcú investovať aj do modernizácie niektorých expozícií. „V súčasnosti pracujeme na architektonicko-výtvarných scenároch k jednotlivým expozíciám. Chceme však vytvoriť aj modernú expozíciu s využitím multimediálnych prvkov, v ktorej by návštevníci múzea vedeli využívať aj mobilné telefóny a aplikácie,“ povedal M. Demko. Financovanie inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK v novom volebnom období zaujímalo aj poslancov a primátora mesta Michalovce, s ktorými sa predseda KSK stretol. Okrem toho bola predmetom diskusie aj otázka marginalizovanej rómskej komunity, integrovaného dopravného systému, či spolupráca v oblasti regionálneho rozvoja. Rastislav Trnka vyjadril vôľu spolupracovať s mestom, upozornil však, že tento záujem musí byť obojstranný.

V Michalovciach sa predseda KSK stretol aj so študentmi Gymnázia Pavla Horova, ktorých zaujímalo napríklad aj to, aké projekty v oblasti vedy a výskumu samosprávny kraj v najbližšom období podporí. „Veľmi ma teší záujem študentov o to, čo sa v kraji deje. Bol som milo prekvapený ich konkrétnymi otázkami. Je aj našou prioritou, aby za kvalitným štúdiom nemuseli odchádzať do zahraničia, ale aby sme im ho vedeli poskytnúť aj v našom kraji,“ uviedol predseda KSK.Uverejnené: 09.04.2018 19:23:45 files/pb7nomk7h6nezsky.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/to6v4ahukd8jatik.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.