Michalovská Dukla po obrovskom boji skolila Skalicu

Hokejisti HK Dukla Ingema zvládli aj tretí domáci barážový zápas, keď v stretnutí 5. kola play-out Tipsport ligy zdolali HK Skalica 5:4. Dva góly do siete Záhorákov zaznamenal Igor Halás, po jednom pridali Marek Kolba, Radovan Cútt a Jakub Linet. Zverenci trénera Miroslava Chudého konfrontáciou so Záhorákmi ukončili sériu troch duelov na domácom ľade, teraz ich čaká rovnaká porcia u súperov. Postupne sa predstavia v Liptovskom Mikuláš (utorok 27. marec), v Detve (piatok 30. marec) a v Skalici (nedeľa 1. apríl). Doma ich uvidíme až v utorok 3. apríla, kedy privítajú o 17.30 hod. Liptovský Mikuláš.

Michalovčania mali do svojho tretieho domáceho súboja v rade raketový štart. Neubehla ani jedna minúta a už sa tešili z prvého gólu, keď sa presnou strelou od modrej presadil ich kapitán Marek Kolba. Drvivý tlak „ingemákov“ pokračoval aj v ďalších minútach. Postupne mohli zvýšiť vedenie Balko, ktorý nastrelil žŕdku, Linet aj Piatak, ktorí zase netrafili odkrytú bránu Záhorákov, no a gólovú šancu zahodil aj Jokeľ. Postupne sa do hry čoraz viac dostávali aj hostia. Tým pomohla presilová hra pri vylúčení Piataka. Tú síce nevyužili, no po jej skončení boli Michalovčanom viac ako vyrovnaným súperom, za čo dosiahli odmenu v podobe vyrovnávajúce gólu. Ten zaznamenal v štrnástej minúte Dávid Okoličány.

V druhej tretine pokračoval vyrovnaný hokej. Skaličania si do nej preniesli presilovky pri vylúčení Halása a Martin Hujsa ich v nej poslal do vedenia. Michalovská odpoveď prišla v 24. minúte, keď sa po kombinácii prvej lajny presadil Igor Halás. Domáci hokejisti v tejto časti produkovali viacero chýb. Po jednej z nich sa až pred Trenčana dostal René Jarolín, michalovský golman ale svojich podržal. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 35. minúte Martinovi Hujsovi, ktorý dokonca vo vlastnom oslabení poslal hostí opäť do vedenia. Tí sa ale dlho z neho netešili, keďže ešte v presilovke napriahol od modrej Valečko a Cútt tečoval jeho strelu do siete. V druhej tretine to ešte nebolo všetko. V jej samom závere hrali Skaličania presilovku a Martin Hujsa dokonal svoj druhotretinový hetrik – 3:4.

Nepriaznivý stav narobil zrejme v michalovskej šatni poriadny prievan, pretože do tretej tretiny vstúpili domáci úplne inak. Koncentrovaným výkonom čakali na svoju šancu. Tá prišla hneď v 42. minúte, kedy Linet vo vlastnom oslabení ušiel obrane Záhorákov a nekompromisne vyrovnal. Od tohto momentu boli domáci lepším tímom. Zaslúžená odmena prišla päť minút pred koncom. Marek Kolba nahadzoval puk na bránu a Igor Halás šťastným tečom opäť rozhodol o víťazstve „ingemákov“. Nič na tom nezmenila ani Kotzmanova tutovka v závere, keďže skalický útočník netrafil odkrytú michalovskú bránu. Dukla tak zvíťazila aj v treťom domácom dueli a naďalej je v hre o najvyššiu súťaž.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Skalica 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)
Góly: 1. Kolba (Mašlonka), 24. Halás (Solomončak, Cútt), 35. Cútt (Valečko, Halás) pres/1, 42. Linet oslab/1, 55. Halás (Solomončak, Kolba) – 13. Okoličány (Jurák, Schmidt), 21. Hujsa (Vaškovič, Vereš) pres/1, 35. Hujsa (Kukliš) oslab/1, 39. Hujsa (Horváth, Vereš) pres/1
Vylúčení: 5:5, navyše Mašlonka 10. minút nešportové správanie – Sloboda 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 1:1. Rozhodovali: Kalina, Lauff – Smrek, Bogdaň. Divákov: 1450.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Valečko, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Dolgoš - Halás, Cútt, Solomončak - Balko, Piatak, Mašlonka - Jokeľ, Linet, Brezniak - Banovský, Toma, Hamráček - Mesaroš.
HK: R. Petrík - Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Kukliš, O. Janík, A. Straka, Hílek - Vaškovič, Vereš, Hujsa - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Kristián Kučera, Dmitriev, Kňažev – Dufek.

Uverejnené: 25.03.2018 20:56:07