Dukla v baráži s prvými bodmi, Liptákov zdolala 4:3 na nájazdy

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v treťom kole Play-out Tipsport ligy na domácom ľade nad tímom MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po samostatných nájazdoch a do tabuľky si tak pripísali prvé dva body. Michalovčania mohli vyhrať aj za tri body, keďže po dvoch tretinách viedli 3:1, Liptákom sa ale v záverečnej časti podarilo vyrovnať. Hrdinom zápasu sa stal domáci útočník Erik Piatak, ktorý sa dvoma gólmi a jednou prihrávkou podieľal na všetkých troch presných zásahoch svojho tímu, navyše bol aj jediným úspešným exekútorom samostatného nájazdu. O ďalší gól Dukly sa postaral jeho spoluhráč z útoku Marek Mašlonka. Zverenci trénera Miroslava Chudého súbojom s Liptákmi odštartovali sériu troch zápasov hraných na domácom ľade. Postupne ešte v piatok 23. marca takisto od 17.30 hod. privítajú Detvu, no a sériu domácich duelov zakončia v nedeľu 25. marca súbojom so Skalicou.

Domáci hokejisti vstúpili do svojho prvého domáce barážového zápasu dosť vlažne, čo súper potrestal v siedmej minúte. Najskôr síce presilovku po faule Mašlonku na gól Liptáci nepretavili, no po návrate michalovského útočníka na ľad sa gólovo presadil mladík Vybíral, ktorý popod Trenčanovo rameno otvoril skóre duelu. Inkasovaný gól Michalovčanov prebral a tí začali mať navrch. Pomohli im k tomu aj dve presilovky v rade. Prvú síce nepotrestali, no druhú už áno, keď nahodenú strelu Erika Piataka neudržal Košarišťan v lapačke. Po vyrovnávajúcom góle boli lepším tímom domáci, ktorí mohli byť za svoju aktivitu odmenení v záverečnej minúte, Košarišťan ale ramenom vytlačil dobre mierenú Linetovu strelu. V druhej tretine boli opäť lepším tímom domáci. Tí najskôr prečkali oslabovku, ktorá začala ešte na samom konci prvej tretiny a následne búšili do súpera, ktorý nevedel kam skôr skočiť. Zaslúženou odmenou im bol vedúci gól, v ktorom mal prsty opäť druhý michalovský útok. Mašlonka faulovaný zakončil iba do Košarišťana, no pri signalizovanom vylúčení sa gólovo po druhýkrát v stretnutí presadil Erik Piatak. To ešte nebolo zo strany druhej michalovskej lajny všetko, keďže tá udrela aj v 31. minúte a to dokonca pri vlastnom oslabení, keď na 3:1 zvyšoval Marek Mašlonka.

Na rozdiel od druhej tretiny, tretie patrila Liptákom. Tí opäť raz ukázali v tejto sezóne, že samé závery zápasov im vychádzajú. Pomohla im k tomu ale aj nedisciplinovanosť „vojakov“, ktorí v tejto časti až päťkrát zohrievali lavicu hanby. Hostia udreli najskôr v 46. minúte, kedy pri presilovke piatich proti trom znižoval slovenský reprezentant Matúš Sukeľ. Následne mohol podobne pri presilovke vrátiť zápas do rúk Michalovčanov Tomáš Banovský, zoči – voči Košarišťanovi ale mieril tesne vedľa. Za to prišiel trest na druhej strane v 56. minúte, kedy Piatka tečovanou strelou poslal zápas do predĺženia. To ani nemuselo byť, domáci ale v samom závere nevyužili krátko devätnásť sekundovú presilovku o dvoch hráčov na strelenie rozhodujúceho gólu. Aj v predĺžení sa hral zaujímavý hokej. Zápas mohol ukončiť v 63. minúte Jakub Sukeľ, ktorý aj dopravil puk do siete, no hlavní arbitri ho kvôli tomu, že ho dosiahol rukou neuznali. Na rad tak prišli samostatné nájazdy, v ktorých si až do piatej série držali brankári čisté konto. V šiestej sa napokon presadil Erik Piatak, ktorého gól bol nakoniec jediným v lotérii, a tak extra bod ostal pri Laborci.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:0, 0:2 – 0:0)
Góly: 14. Piatak (Balko, Hančák) pres/1, 28. Piatak (Mašlonka, Rusina), 31. Mašlonka (Hančák, Piatak) oslab/1, rozhod. sam. nájazd Piatak - 6. Vybiral (Laco), 46. M. Sukeľ (Kriška) pres/1, 56. Piatka (Laco) pres/1.
Vylúčení: 9:8, navyše Grindling (L. Mikuláš) 10. minút nešportové správanie, M. Sukeľ (L. Mikuláš) 10. minút napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Snášel, Orolin – Bogdaň, Jobbágy. Divákov: 1200.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Hančák, Valečko, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Cvengroš, Dolgoš – Banovský, Cútt, Solomončak – Balko, Piatak, Mašlonka – Jokeľ, Linet, Brezniak – Hamráček, Toma, Mesaroš.
MHK 32: Košarišťan – Moravčík, Tabaček, Mezovský, Nádašdi, M. Bača, M. Kurali, J. Nemec, Grundling – Vybiral, Langhammer, Rud. Huna – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Žiak, Piatka, Nechaj – Lištiak, Uhrík, A. Laco.

Uverejnené: 20.03.2018 21:07:21