Dukla na úvod baráže prehrala v Detve 2:4

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 1. kola play-out najvyššej Tipsportligy na ľade HC 07 Detva 2:4. Domáci o svojej výhre rozhodli v prvej štvorminútovke, v ktorej dosiahli tri góly. Za Michalovčanov korigovali skóre gólmi v tretej tretine Lubor Balko a Radovan Cútt. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa na ľade súpera, konkrétne Skalice, predstavia aj v nedeľňajšom druhom kole, doma ich uvidíme až v utorok 20. marca, kedy o 17.30 hod. privítajú v treťom barážovom kole Liptovský Mikuláš.

Michalovčania síce vstúpili do zápasu trošku aktívnejšie, no v prvej päťminútovke za 70 sekúnd inkasovali tri góly v rade a hneď na úvod bolo prakticky rozhodnuté. V tretej minúte skóroval Rus Sitnikov, vo štvrtej sa pridal Juraj Milý, na čo lavička Dukly reagovala oddychovým časom. Ten nepomohol, keďže sa o niekoľko sekúnd po ňom pri prečíslení presadil aj David Videlka, ktorý upravil už na 3:0. Tri rýchle góly v michalovskej sieti ovplyvnili dej prvej tretiny. Hostia sa nevedeli dostať do koncovky, v ofenzíve totiž mali zviazané nohy. V pätnástej minúte aj napriek tomu mohli korigovať, no Solomončak po chybnej Hackettovej rozohrávke nemieril presne. V druhej časti Detva naďalej kontrolovala priebeh hry a vyústením toho, čo sa dialo na ľade bol jej štvrtý gól, ktorý strelil Ladislav Ščurko. Za tridsať minút tak bolo prakticky rozhodnuté o víťazovi. V druhej polovici zápasu sa už iba dohrávalo. Michalovčanom sa v záverečnej časti podarilo skorigovať gólmi Balka a Radovana Cútta, no aj napriek tomu vo svojom premiérovom barážovom vystúpení prehrali pod Poľanou 2:4.

HC 07 Detva - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Góly: 3. Sitnikov (Belluš), 4. Milý (Gašpar, Chovan), 4. Videlka (Ščurko, Macejko), 29. Ščurko (Videlka, Macejko) - 45. Balko (Toma), 53. Cútt (Banovský)
Vylúčení: 2:7, navyše Jendroľ (Detva) 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.  Rozhodovali: Stano, Konc st. - Šefčík, Gegáň. Divákov: 719.
HC 07: Hackett - Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Jendroľ, Gachulinec – Sitnikov, Surovka, Belluš – Gašpar, Mat. Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Róth, M. Surový, Piačka.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Cvengroš - Hamráček, Cútt, Solomončak - Jokeľ, Piatak, Mašlonka - Fajčák, Linet, Brezniak - Balko, Toma, Mesaroš - Banovský.