Štvrtá porážka Iuventy, v Prahe prehrala 27:30

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli v 21. kole spoločnej MOL ligy na pôde pražskej Slavie štvrtú tohtosezónnu porážku, keď ich "zošívané" zdolali po obrovskom boji 30:27. Zverenky trénera Františka Urbana tak zostali na treťom mieste v tabuľke. Najbližšie sa predstavia vo svojej domovskej Chemkostav aréne, kde v piatok 16. marca o 17.30 hod. privítajú v rámci 22. kola nováčika súťaže RMK Sokol Bánovce nad Bebravou.

Lepší vstup do zápasu, v ktorom sa rozhodovalo o priebežnom druhom mieste, mali Michalovčanky, ktoré viedli po presných zásahoch Fiľkovej – Trehubovej a Holešovej 2:1. Slavia ale kontrovala dvoma gólmi v rade a po presnom zásahu Jačkovej bola v piatej minúte po prvýkrát vo vedení. Následne Iuventa viedla 4:3, no po dvoch sedmičkách Galuškovej bola opäť vo vedení Slavia Praha. V ďalších minútach sa oba tímy naťahovali o každý gól. Až v sedemnástej minúte sa Slavii podarilo ujsť na tri góly (10:7), na čo tréner Iuventy František Urban reagoval oddychovým časom. Jeho zverenky hneď po ňom dvoma gólmi znížili na 10:9, no v 21. minúte po presnej strele Jačkovej bolo opäť o tri góly (12:9) a o tri góly viedla Pražáčky aj v 23. minúte, kedy ďalší gól pridala Jačková (14:11). Zemplínčanky dvakrát znížili na rozdiel jedného gólu (14:13 a 15:14), záverečné sekundy ale patrili Slavii, ktorá po dvoch góloch natiahla polčasové vedenie na 17:14.

Aj v prvých minútach druhého dejstva si domáce hráčky udržiavali tesný náskok. Michalovčanky síce viackrát znížili na dva góly, v 40. minúte ale po premenenej sedmičke Galuškovej bolo 21:17, čo bol najvýraznejší rozdiel skóre v doterajšom priebehu zápasu. Iuventa ale nechcela, aby jej Slavia gólovo ušla. Na nepriaznivý stav odpovedala Čovičová, po nej dvakrát Holešová a rázom bolo v 43. minúte iba 21:20. Po góle Jačkovej v 49. minúte však bolo opäť o tri góly – 24:21. Trúnková síce o štyri minúty neskôr znížila na 24:25, Slavia ale kontrovala troma gólmi v rade a prakticky rozhodla o svojom víťazstve. Iuventa síce znížila na 26:28, „zošívané“ si už ale víťazstvo postrážili a po výhre 30:27 pripravili Michalovčankám ich štvrtú tohtosezónnu porážku.

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 30:27 (17:14)

Pok. hody: 5/5 - 3/3. Vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja Česká republika). Divákov:

DHC SLAVIA: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Míšová, Novotná, Večeřová 1, Tulipánová 1, Jačková 7, Svobodová, Pokorná 1, Šetelíková 2, Galušková 12/5, Chlupová, Kvášová 6.

IUVENTA: Muliková, Antičová – Holešová 7, Marcinčáková, Kišíková, Rebičová 5, Trúnková 2, Habánková 4/2, Holejová, Wollingerová 4/1, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová 3, Čovičová 1.