Juniori 1. BK s hladkým víťazstvom nad Handlovou

Juniori 1. BK Michalovce si v šestnástom extraligovom kole na svoje konto pripísali druhé tohtosezónne víťazstvo, keď na vlastnej palubovke Gymnázia Pavla Horova zdolali MBK Handlová presvedčivo o devätnásť bodov 87:68 (41:30). Michalovčania, ktorým aktuálne patrí jedenáste miesto, sa najbližšie predstavia na palubovke ATU Košice, následne ich čaká dvojzápas v Kežmarku a Spišskej Novej Vsi. Doma ich uvidíme až v sobotu 21. apríla, kedy privítajú celok Karlovku Bratislava a v nedeľu 22. apríla, kedy nastúpia proti Komárnu.

V prvú marcovú sobotu odohrali Michalovčania duel s Handlovou. Hosťom mali čo oplácať, keďže v Handlovej prehrali len o jeden bod. Domáci začali dobre, darila sa im streľba, hrali slušne aj v obrane. Postupne si vytvorili náskok a prvú štvrtinu vyhrali o dvanásť bodov 25:13. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, no domáci si stále držali náskok. Nakoniec v polčase viedli 41:30. V tretej štvrtine hostia zabrali, vysunuli obranu a hrali oveľa agresívnejšie, čoho výsledkom boli straty domácich a keď Orli nepremenili aj vyložené príležitosti, hostia znížili pred poslednou štvrtinou na dva body.

Aktívna hra prinášala veľa faulov na oboch stranách. Najväčším rozdielom bolo premieňanie trestných hodov. Kým hostia svoje pokusy premenili, domáci v tejto činnosti sklamali. Možno i pod tlakom, ale tak či tak nepremenili v zápase celkovo 30 trestných hodov. V poslednej štvrtine Handlová dokonca vyrovnala. Michalovčania aj napriek mizérii v šestkách postupne od súpera odskočili a v dlhej štvrtine nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca, keď vyhrali 86:78. „Chlapci sa zľakli výhry, čo im zväzovalo ruky pri zodpovednosti. Tak slabá úspešnosť v trestných hodoch im v ďalších zápasoch môže prekaziť dobrý výsledok. Naopak, premenili až osem trojok, čo je zlepšením. Po basketbalovej stránke sme boli o niečo lepší a víťazstvo sme si zaslúžili,“ podotkol na margo zápasu manažér 1. BK Michalovce Peter Biganič.

1.BK Michalovce - MBK Handlová 87:68 (41:30)
Štvrtiny: 25:13, 16:17, 19:28,27:10.
Zostava a body 1. BK: Kincel 28, M.Demko, Pirkovský 12, Lustig, Harman 4, Brnčal 11, Unkovič, Gavaľa 2, Tkáč 5, Podžuban, Pliško 22, Tertinský 3.