Dukla zvíťazila na Spiši 7:3 a postúpila do semifinále

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa po roku znova dostali do semifinále play-off St. Nicolaus I. ligy. Zverenci trénera Miroslava Chudého o svojom postupe medzi štyroch najlepších rozhodli v najkratšom možnom čase, keď v semifinálovej sérii zdolali Spišskú Novú Ves hladko 3:0 na zápasy. Po dvoch domácich výhrach postup definitívne pečatili v treťom dueli na Spiši, kde zvíťazili 7:3. Ich semifinálový súper bude známy po odohraní ďalších zápasov. Isté je to, že semifinálovú sériu, ktorá odštartuje v piatok 23. februára, začnú domácim dvojzápasom.

Lepší vstup do tretieho štvrťfinálového duelu mali Michalovčania. Tým pomohla aj rýchla presilovka, v ktorej sa po krásnej akcii gólovo presadil Marek Mašlonka. Dukla po jeho góle prevzala zápas do svojich rúk a kontrolovala priebeh hry. Jej prevahu zvýšil v siedmej minúte Oliver Jokeľ, ktorý upravil na 2:0. Domáci sa mohli vrátiť do stretnutia dvoma presilovkami v druhej polovici prvej časti, ktoré ale na kontaktný gól nepretavili. No a keď krátko pred koncom úvodnej časti rozvlnil sieť aj michalovský kapitán Marek Kolba, o víťazovi zápasu a zároveň aj série bolo rozhodnuté prakticky už po dvadsiatich minútach. Spišiaci vykresali aspoň iskierku nádeje predĺženia série v 29. minúte, kedy v dvojnásobnej presilovke znížil na 1:3 obranca Miroslav Vantroba. O minútu neskôr už bol rozdiel v skóre dokonca jednogólový, keď sa z ďalšej presilovky presadil Lesňák. Michalovčania ale odpovedali rovnakou mincou a po presilovkovom góle Olivera Jokeľa vyhrávali v 33. minúte 4:2. Dukla mohla skórovať aj na konci druhej tretiny, jej hráči ale nedokázali vyťažiť nič z dvoch po sebe idúcich presiloviek. Favorit v tretej tretine už zápas zo svojich rúk nepustil. Najskôr ho poslal do trojgólového vedenia 5:2 Marek Kolba, no a definitívny klinec do rakvy Spišiakov zatĺkol odchovanec tohto klubu v službách michalovskej Dukly Lukáš Hamráček, po ktorého dvoch presných zásahoch bolo 7:2. Domáci stihli odpovedať už iba v predposlednej minúte, kedy Koky využil dvojnásobnú presilovku na skorigovanie. Po výhre 7:3 sa tak Michalovčania v najkratšom možnom čase dostali do semifinále.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 3:7 (0:3, 2:1, 1:3)
Stav série: 0:3
Góly: 29. Vantroba (Lesňák, Findura) pres/2, 29. Lesňák (Vantroba, Koky) pres/1, 59. Koky (Lesňák, Vantroba) pres/2 - 4. Mašlonka (Meliško, Piatak) pres/1, 8. Jokeľ (Mašlonka, Kolba), 19. Kolba (Korenko, Toma), 33. Jokeľ (Mašlonka, Piatak) pres/1, 42. Kolba (Mašlonka, Piatak), 46. Hamráček oslab/1, 53. Hamráček (Brezniak, Korenko)
Vylúčení: 7:10. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Píšťanský, Snášel - Homola, Janiga. Divákov: 247.
HK: Pajpach - Forrai, Vantroba, Krempaský, Knižka, L. Turan, Leško, Hochmann, Majer - Lesňák, Koky, Findura - Štrauch, M. Nagy, Zwick - Chmeľ, Svitana, Vašaš - Macko, Halász, Kristián.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Cvengroš - Halás, Linet, Solomončak - Jokeľ, Piatak, Mašlonka - Banovský, Toma, Brezniak - Balko, Hamráček.