Prvá tohtoročná porážka, Iuventa prehrala v Šali 24:31

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli svoju tretiu tohtosezónnu porážku, keď v šlágri 18 kola MOL ligy prehrali na pôde HK Slovan Duslo Šaľa hladko 24:31. Ich víťazná séria sa tak skončila na čísle desať. Zverenky trénera Františka Urbana majú v najbližšom devätnástom kole spoločnej súťaže voľno. v hre budú až v sobotu 3. marca, kedy privítajú v tradičnom čase o 17.30 hod. Olomouc.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom skóre. Líder tabuľky sa prvýkrát dostal do vedenia v siedmej minúte, kedy Wollingerová presne zakončila protiútok (2:3). Duslo ale kontrovalo troma presnými zásahmi v rade a po góle Ráckovej na konci desiatej minúty viedlo 5:3. Domáce aj naďalej diktovali tempo hry. Po góle Konigovej viedli v trinástej minúte už 7:4. Iuventa ale zapla na vyššie obrátky a v sedemnástej minúte po presnej strele Rebičovej bolo opäť vyrovnané (8:8). No a keď sa následne dvakrát presadila Holešová, za stavu 8:10 lavička domáceho tímu zobrala oddychový čas. Hneď po ňom Šaľa kontrovala štyrmi presnými zásahmi v rade a v 24. minúte viedla po góle Ivany Bahýlovej 12:10. Duslu patrili aj záverečné minúty prvého dejstva. Na začiatku poslednej minúty zvyšovala Trochtová už na 16:12 a takýmto skóre aj skončil prvý polčas.

Lepší štart do druhého polčasu mala Iuventa. Tá po dvoch góloch Wollingerovej a jednom Kišíkovej rýchlo znížila na 16:15. Domáce hráčky sa ale ihneď zobudili. Po štyroch góloch v rade vyhrávali v 40. minúte už 20:15, na čo lavička Michaloviec reagovala oddychovým časom. Ten na chvíľu zabral, keď Zemplínčanky znížili v 50. minúte na 20:23, záverečná desaťminútovka im ale vôbec nevyšla. S chuťou hrajúce Duslo totiž naďalej naťahovalo svoj náskok. Keď v 57. minúte upravila Klučková už na 29:21, bolo jasné, že víťazná séria Iuventy sa skončila. Šaľa nakoniec zvíťazila 31:24.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 31:24 (16:12)