Dukla zvíťazila 9:2 a v sobotu premieňa na Spiši prvý postupový mečbal

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili aj v druhom domácom stretnutí štvrťfinále play-off nad Spišskou Novou Vsou, tentoraz 9:2 a v sérii tak vedú 2:0 na zápasy. Prvý semifinálový mečbal budú premieňať v sobotu 17. februára na Spiši, kde by sa v nedeľu 18. februára uskutočnil aj prípadný štvrtý zápas.

Ani päť oslabení v úvodnej časti nezlomili michalovskú Duklu za cestou k druhému štvrťfinálovému víťazstvu. Spišiaci síce v piatej minúte zásluhou Bdžocha využili prvú presilovku, no v tej druhej im ušiel Igor Halás a strelou popod Suráka vyrovnal na 1:1. V jedenástej minúte už Michalovčania viedli, po tom, čo sa po dôraze pred bránkou presadil Lubor Balko. Spišiaci v tejto časti mohli odpovedať ešte v dvoch presilovkách, Adam Trenčan v michalovskej bráne ale svojich spoluhráčov podržal.

Zlom druhého štvrťfinálového duelu nastal podobne ako v utorok v druhej tretine. V nej mali Michalovčania raketový štart a po necelých troch minútach bolo po ich dvoch góloch prakticky rozhodnuté. Najskôr sa presadil Marek Mašlonka a po ňom pridal gól aj jeho spoluhráč z útoku Oliver Jokeľ – 4:1. Od tohto momentu sa duel už iba dohrával. Hosťom totiž nepomohol ani následný oddychový čas. V druhej časti totiž ešte inkasovali z hokejok Jakuba Lineta a Vladislava Solomončaka, a za stavu 6:1 po dvoch tretinách bolo o víťazovi rozhodnuté.

V záverečnej časti domáci pridali na dôraze a odmenou im boli góly Daniela Hančáka a Jakuba Lineta ešte v prvej päťminútovke tretej tretiny. Spišiakom sa síce gólom Straucha podarilo odpovedať na osem gólov Dukly v rade, záverečné slovo ale patrilo Michalovčanom, konkrétne Jakubovi Meliškovi, ktorý upravil na konečných 9:2. Dukla Ingema tak v sérii vedie 2:0 a na Spiši bude premieňať postupové mečbaly.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)
Stav série: 2:0
Góly: 8. Halás oslab/1, 11. Balko (Mašlonka, Piatak), 21. Mašlonka (Jokeľ, Piatak), 23. Jokeľ (Kolba), 34. Linet (Brezniak, Meliško), 35. Solomončak (Halás), 41. Hančák (Bánovský, Solomončak) pres/1, 45. Linet (Brezniak, Fajčák), 59. Meliško (Piatak) pres/1 – 5. Bdžoch (Svitana, Zwick) pres/1, 47. Štrauch (Nagy)
Vylúčení: 7:5, navyše Jokeľ (Michalovce) 10. minút napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Vojtek, Valach - Homola, Wolf. Divákov: 1267.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Valečko, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Balko - Halás, Solomončak, Banovský - Jokeľ, Piatak, Mašlonka - Fajčák, Linet, Brezniak - Mesároš, Toma, Hamráček.
HK: Surák (23. Pajpach) - Forrai, Vantroba, Bdžoch, Knižka, Krempaský, Turan, Leško, Kyčák - Lesňák, Koky, Findura - Štrauch, Nagy, Zwick - Miškovec, Svitana, Vašaš - Halász, Macko, Rááb.

Ďalší program série
3. zápas: HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce (sobota 17. február o 17.00 hod.).
Prípadný 4. zápas: HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce (nedeľa 18. február o 17.00 hod.).
Prípadný 5. zápas: HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves (utorok 20. február o 17.30 hod.).

Uverejnené: 14.02.2018 20:37:47