Dukla sa vytrápila s Považskou Bystricou

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v súboji 43. kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad tímom HK 95 Považská Bystrica po nie najlepšom výkone 5:3. O góly Dukly sa postupne postarali Tomáš Valečko, Tomáš Rusina, Igor Halás, Ivan Brezniak a Vladislav Solomončak. Zverenci trénera Miroslava Chudého odohrajú v základnej časti ešte dva zápasy. V stredu sa predstavia na ľade Spišskej Novej Vsi, no a základnú časť ukončia v piatok 9. februára zápasom s HC Osmos Bratislava, ktorý sa začína o 18.00 hod.

Michalovskí hokejisti nevstúpili od začiatku do zápasu najlepšie. Možno aj pod vplyvom podcenenia súpera, ktorý prišiel akurát s jedenástimi korčuliarmi, ich výkon nebol takým dominantným, ako očakával divák. Aj napriek tomu mohli otvoriť skóre, Linet ale netečoval do siete strelu Brezniaka. To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa na druhej strane Jánovi Zlochovi, ktorý strelou k žŕdke prekonal novú michalovskú posilu Martina Juríčka. Domáci odpovedali v ôsmej minúte, keď počas presilovky vyrovnal po krásnej Cuttovej prihrávke Valečko. Ján Zlocha mohol dostať svojich opäť do vedenie, jeho samostatná akcia ale stroskotala na brankárovi Juríčkovi. No a keď sa na druhej strane domáci nepresadili ani z minútovej presilovky o dvoch hráčov, prvá tretina skončila 1:1.

Ani v druhej sa obraz hry nezmenil. Hoci, Michalovčania sa mohli nakopnúť v 22. minúte, kedy najskôr Tomáš Rusina a po ňom o niekoľko sekúnd aj Igor Halás prekonali výborného Dzubinu. Zdalo sa tak, že domáci definitívne zlomili odpor súpera, no ten na ich profesorskú hru odpovedal dvoma presilovkovými gólmi Stanislava a Ligasa, a začínalo sa opäť odznova. Michalovčania ešte stihli gólovo odpovedať v druhej tretine, keď ich desať sekúnd pred jej koncom poslal opäť do vedenia Ivan Brezniak. Trápenie Dukly pokračovalo aj v tretej tretine. V 50. minúte prišlo definitívne vykúpenie po góle Solomončaka, dnes ale môžu tešiť iba získané body. Výkon totiž nebol adekvátny druhého tímu tabuľky...

HK Dukla Ingema Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Góly: 8. Valečko (Cútt, Solomončak) pres/1, 22. Rusina (Halás), 22. Halás (Balko, Brezniak), 40. Brezniak (Fajčák, Linet), 50. Solomončak (Brezniak, Cútt) - 6. Zlocha (Danielčák), 27. Stanislav (Zlocha, Saboš) pres/1, 36. Ligas (Saboš, Rodionov) pres/1
Vylúčení: 6:7. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba - Riš, Janiga. Divákov: 1400.
HK DUKLA INGEMA: Juríček - Valečko, Meliško, Kolba, Korenko, Balko, Rusina - Banovský, Cútt, Solomončak - Jokeľ, Piatak, Mašlonka - Halás, Linet, Brezniak - Mesaroš, Toma, Hamráček - Fajčák.
HK 95: Dzubina - Saboš, Koleda, Filo, Nahálka - Turan, Ligas, Danielčak - Rodionov, Zlocha, Stanislav - Bednár.

Uverejnené: 02.02.2018 20:29:49