Pohodlné víťazstvo Dukly Ingema v Nových Zámkoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 42. kola St. Nicolaus I. ligy na ľade rezervy Nových Zámkov hladko 6:0. Dva góly zaznamenal Oliver Jokeľ, po jednom pridali Igor Halás, Michal Korenko, Marek Mašlonka a Tomáš Banovský. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v najbližšom 43. kole predstavia doma, keď v piatok 2. februára o 17.30 hod. privítajú Považskú Bystricu.

Michalovčania vstupovali do zápasu ako favorit a túto rolu začali potvrdzovať ihneď od prvých sekúnd. Už v druhej minúte obišiel bránu Jakub Linet, následne krásne našiel Igora Halása a pre toho už nebol problém otvoriť skóre. Michalovčania aj naďalej kontrolovali priebeh hry a v druhej či tretej časti svoju prevahu pretavili v ďalšie góly. V 24. minúte našiel krížnou prihrávkou Jokeľa Erik Piatak a útočník dostávajúci sa do formy po ťažkom zranení pridal druhý michalovský gól. Na tretí gól „vojaci“ nečakali dlho. Už o štyri minúty neskôr napriahol od modrej čiary Michal Korenko, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:0. To ešte nebolo zo strany Dukly v druhej tretine všetko. V predposlednej minúte prekorčuľoval bránu Erik Piatak, ktorý následne našiel medzi kruhmi Mareka Mašlonku a ten strelil štvrtý michalovský gól. Dukla ani v tretej tretine nevyšla gólovo naprázdno. V 46. minúte Erik Piatak naservíroval puk Jokeľovi a ten upravil už na 5:0. No a skóre zápasu uzavrel strelou švihom dve minúty pred koncom Tomáš Banovský – 6:0.

HK Mikron Nové Zámky B - HK Dukla Ingema Michalovce 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Góly:
2. Halás (Linet, Brezniak), 24. Jokeľ (Piatak, Korenko) pres/1, 28. Korenko (Piatak, Mašlonka), 40. Mašlonka (Piatak, Meliško), 46. Jokeľ (Piatak), 58. Banovský (Toma, Kolba)
Vylúčení:
2:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec – Drblík, Konc. Divákov: 57.