Najvyššie tohtosezónne víťazstvo michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 40. kola St. Nicolaus I. ligy nad tímom HK Trnava hladko 12:1 a dosiahli tak najvyššie tohtosezónne víťazstvo. Dva góly do siete Trnavčanov zaznamenal Ľuboš Fajčák, po jednom pridali Marek Kolba, Ivan Brezniak, Tomáš Valečko, Daniel Hančák, Oliver Jokeľ, Lukáš Hamráček, Radoslav Mesaroš, Jakub Linet, Tomáš Banovský a Lukáš Toma. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie v piatok predstavia vo východoslovenskom derby v Prešove, vonku odohrajú aj ďalší ligový duel, konkrétne v Nových Zámkoch a doma ich uvidíme až v piatok 2. februára, kedy o 17.30 hod. privítajú Považskú Bystricu.

V Michalovciach sa stretli tímy z opačných pólov tabuľky a na ľade to bolo aj vidno. Ešte ani neuplynula minúta hry a domáci otvorili skóre, keď sa krásnou strelou spomedzi kruhov presadil Marek Kolba. Trnavčania mali ideálnu šancu vrátiť sa do zápasu, následne ale nevyužili sto sekundovú presilovku o dvoch hráčov, za čo v prvej desaťminútovke pykali rovno dvakrát. O trest sa postaral tretí michalovský útok, konkrétne Ivan Brezniak a po ňom Ľuboš Fajčák. Ten sa presadil aj v šestnástej minúte a keď o necelých tridsať sekúnd skóroval od modrej aj Tomáš Valečko, prvá tretina skončila michalovským vedením 5:0.

Ani v druhej časti hry sa obraz hry nezmenil. Domáci hráči v nej pridali ďalšie tri presné zásahy. Najskôr sa v presilovke presadil Daniel Hančák, po ňom skóroval aj Oliver Jokeľ a skóre druhej časti uzavrel v oslabení Lukáš Hamráček, ktorý zaknihoval presne dvestý gól Dukly v tejto sezóne. Aj v tretej tretine sa konal strelecký koncert domácich. Tí pridávali opäť jeden gól za druhým. Najskôr skóroval Radoslav Mesaroš, po ňom pridal desiaty gól Jakub Linet, následne sa radoval z presného zásahu Tomáš Banovský a dvanásty gól zaznamenal Lukáš Toma. Michalovčania ale nakoniec čisté konto neudržali. Štyri sekundy pred koncom totiž náhradného golmana Dzúra prekonal Filip Klema.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Trnava 12:1 (5:0, 3:0, 4:1)
Góly: 1. Kolba (Halás), 8. Brezniak (Meliško), 8. Fajčák (Meliško, Linet), 16. Fajčák (Linet, Brezniak), 16. Valečko (Hančák), 24. Hančák (Solomončak, Cútt) pres/1, 30. Jokeľ (Piatak, Kolba), 39. Hamráček (Brezniak, Valečko) oslab/1, 45. Mesaroš (Hamráček), 47. Linet (Fajčák, Brezniak), 48. Banovský (Cútt), 55. Toma (Hamráček, Mesaroš) pres/1 – 60. Mikeš (Žilinský)
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: P. Korba - Janiga, Riš. Divákov: 1350.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan (41. Dzúr) - Hančák, Valečko, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Dolgoš, Balko - Banovský, Cútt, Solomončak - Halás, Piatak, Jokeľ - Fajčák, Linet, Brezniak - Hamráček, Toma, Mesaroš.
HK: Juríček (16. Brucháč) – Mihalko, Žilinský, Keleši, Kuna, Košecký, Burian, Brzák – Klema, Mrava – Lukačovič, Hrbáčik, Kamenický – Róth, P. Valent, Andrisík – Mikeš, Daniel Baránek, Dávid Baránek.

Uverejnené: 24.01.2018 20:24:10