Pred plnými tribúnami tesná prehra Dukly so Skalicou

Plný dom nakoniec víťazstvo nepriniesol. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 38. kola St. Nicolaus I. ligy v prvom hranom na vynovenom štadióne s HK Skalica tesne 3:4 a spadli tak z prvého miesta v tabuľke. O góly michalovskej Dukly sa postarali Marek Mašlonka, Igor Halás a Ľuboš Fajčák. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa doma predstavia aj najbližšie, keď v piatok 19. januára o 17.30 hod. privítajú nováčika súťaže MHK Dubnica nad Váhom.

Pred takmer do posledného miesta zaplnenými tribúnami sa hral v priamom súboji o prvé miesto zaujímavý hokej. Na vynovenom michalovskom štadióne sa prvýkrát presadili Skaličania. Tí v tretej minúte podnikli po ľavej strane rýchlu kontru, na ktorej konci bola presná koncovka Kotzmana. O niekoľko desiatok sekúnd na to mohol vyrovnať Brezniak, ktorého vychytal brankár Petrík, no a gólom sa neskončila ani čistá šanca Solomončaka či dorážka Lineta. O vyrovnanie sa postaral až v sedemnástej minúte narodeninový oslávenec Marek Mašlonka, ktorý doklepol puk za chrbát bezmocného Petríka. Michalovčania mohli ísť dokonca do šatní vo vedení, po krásnej prihrávke Mesároša ale Jokeľ nepremenil samostatný únik.

Domácim nevyšiel úvod do druhej tretiny. V prvej desaťminútovke hrali strašne kŕčovito, čo súper dokázal dvakrát potrestať. Pri hre štyroch proti štyrom najskôr Vaškovič poslal Záhorákov do vedenia a potom ešte pri vylúčení dvojice Kolba – Kotzman skóroval aj Roman Jurák. Michalovčania vrhli všetky sily do útoku. Skorigovať sa podarilo po krásnej akcii Igorovi Halásovi. Domáci mohli dokonca aj vyrovnať. Štrnásť sekúnd pred koncom bol faulovaný v čistej šanci Radovan Cútt a hlavný arbiter Žák nariadil trestné strieľanie, ktoré ale sám postihnutý nepremenil.

V tretej tretine sa začalo michalovské naháňanie za vyrovnaním. To netrvalo dlho, keďže v 43. minúte našiel pred bránou Jakub Linet Ľuboša Fajčáka a ten nekompromisne vyrovnal. Dukla sa ale dlho z vyrovnania netešila. Už o necelé dve minúty totiž Patrik Janáč opäť poslal hostí do vedenia. V zostávajúcich minútach sa hralo prakticky na jednu bránu. Golman Petrik ale odolal všetkým pokusom Michalovčanov, a tak sa v súboji týchto dvoch tímov po prvýkrát v sezóne zrodilo víťazstvo hostí.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Skalica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 17. Mašlonka (Piatak, Halás), 35. Halás (Piatak), 43. Fajčák (Meliško, Linet) – 3. Kotzman (Dmitrijev), 27. Vaškovič (Hujsa), 29. Jurák (Vereš), 45. Janáč (Mikéska, Jarolín).
Vylúčení: 2:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Riš, Homola. Divákov: 2608.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Banovský, Balko - Solomončak, Cútt, Jokeľ - Halás, Piatak, Mašlonka - Fajčák, Linet, Brezniak - Hamráček, Toma, Mesaroš.
HK: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Kukliš, Dufek – Vaškovič, R. Vereš, M. Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, K. Kučera, Kňazev – A. Kotzman, Dmitrijev, D. Okoličány.

Uverejnené: 17.01.2018 21:21:56