Iuventa dominantným spôsobom zdemolovala Prešov

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v trinástom kole spoločnej česko-slovenskej MOL ligy na pôde Prešova hladko o trinásť gólov 33:20 (16:10) a nielenže natiahli svoju víťaznú sériu na šesť duelov, ale týmto víťazstvom sa po prvýkrát v sezóne dostali na čelo tabuľky. Zverenky trénera Františka Urbana súbojom v Prešove ukončili prvú polovicu základnej časti spoločnej súťaže. Tú druhú odštartujú v sobotu 20. januára na pôde nováčika súťaže Hodonína, no a doma ich uvidíme opäť až v stredu 24. januára, kedy v predohrávke 15. kola MOL ligy privítajú o 16.00 hod. Trenčín.

Východniarske derby začali lepšie Michalovčanky. Tie po góloch Kotovej s Rebičovou rýchlo viedli 2:0 a tesné vedenie si udržiavali aj v piatej minúte, kedy Kišíková dala na 5:3. Domáce hráčky ale po góloch Gajdošovej so Šutranovou zrovnali v ôsmej minúte na 5:5. Iuventa však kontrovala troma gólmi v rade a po presnom zásahu Habankovej viedla v jedenástej minúte 8:5. Keď v pätnástej minúte dala Mária Holešová už na 5:9, zobrala si lavička domáceho tímu oddychový čas. Ani ten ale dominanciu Iuventy neotupil. Tá totiž po následných góloch Kišíkovej s Holešovou viedla už 11:5. Až potom ukončila Bačiková osemminútové čakanie domácich na gól. Iuventa aj naďalej bola dominantnejším tímom na palubovke. Vynikala hlavne v obrane, za ktorou stála výborne chytajúca Jablonská. Po jej dvoch zákrokoch a následných presných kontrách Kišíkovej s Holešovou viedla v dvadsiatej minúte 13:6. Iuventa si aj naďalej držala v prvom polčase viacgólový náskok a nakoniec ho vyhrala 16:10.

Michalovčanky druhé dejstvo nezačali najlepšie. Doplácali hlavne na koncovku, v ktorej ich viackrát vychytala brankárka Bernátová. Po góle Vencúrikovej Prešovčanky znížili na 13:17. Iuventa sa ale rýchlo dostala späť na prvolpolčasovú koľaj. Už o niekoľko minút viedla po presnej strele Holešovej o polčasových šesť gólov (14:20), po góle Kotovej v 46. minúte bolo už 15:23 a lavička domáceho tímu opäť reagovala oddychovým časom. Hosťujúce hráčky si však naďalej skúsene držali viacgólové vedenie. Desať minút pred koncom mladá Marcinčáková po individuálnej akcii upravila na 16:25 a po následnom góle Bajčiovej Iuventa prvýkrát v stretnutí viedla o desať gólov (16:26). Následne síce skórovala Čirčová, no tá iba odštartovala štvorgólovú šnúru Iuventy, ktorá po presnej strele Holubej viedla už 30:17. Trinásťgólový rozdiel ostal až do konca zápasu a Iuventa tak po víťazstve 33:20 pripravila Prešovčankám prvú tohtosezónnu domácu porážku.

ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce 20:33 (10:16)
Pok. hody: 2/2 - 6/5, vylúčené: 5:2. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 300 divákov.
ŠŠK: Goboňová, Gubiková, Bernátová, Vagaská – Bačíková 6, Gajdošová 1, Čirčová 1, Liebiedieva, Vraňuchová, Šutranová 5/2, Petrovská, Kakaščíková 1, Pavúková 1, Ščerbáková 1, Vencuriková 2, Milenkyová 2.
IUVENTA: Muliková, Jablonska, Antičová - Holešová 7, Marcinčáková 1, Kišíková 3, Rebičová 3, Kotová 4, Trúnková 1, Habánková 6/4, Holejová 1, Wollingerová, Holubová 2, Bajčiová 4, Trehubová Fiľková 1.