Víťazná séria Humenného skončila v Trebišove

Trinásť zápasov trvala víťazná séria hokejistov MHK Humenné. Líder druhej ligy skupina Východ prehral v prvom kole na ľade Liptovského Mikuláša B a následne zaknihoval trinásť víťazstiev v rade. Až prišla predvianočná sobota a derby v dohrávanom súboji ôsmeho kola v Trebišove, kde líder súťaže a obhajca prvenstva padol po výsledku 2:4. Humenčania síce viedli po prvej tretine 2:0, no domáci oduševneným výkonom v ďalších dvoch tretinách strhli víťazstvo na svoju stranu. Výhru 4:2 pečatil gólom do prázdnej brány pri hre troch proti šiestim hrajúci tréner HK 2016 Richard Miľovčík. Do konca základnej časti II. ligy skupina Východ je potrebné odohrať už iba tri kolá. Humenčania sa predstavia v sobotu 6. januára v Rimavskej Sobote, Trebišovčania, ktorí po výhre nad Humenným natiahli svoju víťaznú sériu na päť zápasov a dostali sa tak na štvrté miesto v tabuľke, odohrajú súboj na ľade poslednej Gelnice.

HK 2016 Trebišov - MHK Humenné 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Góly: 35. Gola (Vereš, Kočiš), 43. J. Bojkun (Hanes, Jožiov), 51. Schnelly (Grega, Miľovčík), 60. Miľovčík - 1. Dancsák (Tartaľ, Maury), 19. Vaško (Čopák, Dancsák).
Vylúčenia: 10:7, navyše Pisio 10 min. OT za nešportové správanie sa, Grega 10 min. OT za napadnutie zozadu. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Jurko - Pribula, Tomáš. Divákov: 777.
HK 2016: Pisio (od 46. do 53. Fedor) - Antal, Kobeľa, Weiss, Pačuta, Jožiov, Pástor, Poľacký - Schnelly, Miľovčík, Stríž - Grega, Marcinko, F. Bojkun - Gola, Vereš, Kočiš - Czuľba, J. Bojkun, Hanes.
MHK: Petro - Tartaľ, Maury, Ondrej, Kubát, Dzoba, Suvák - Renčok, Dancsák, Vaško - Bartoš, Klouda, Fedorko - Čopák, Markuš, Milan Mach.

Ostatné výsledky dohrávaného 8. kola
HK Brezno - MHK Martin 2:1 (1:0, 0:0, 0:0), HK Bardejov - HK 58 Sanok 3:7 (1:0, 1:2, 1:5), HC Rebellion Gelnica - HK Sabinov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), HKM Rimavská Sobota - MHK 32 Liptovský Mikuláš B - pre nedostatočné osvetlenie ľadovej plochy, sa stretnutie neodohralo.