Dukla po prvej výhre nad Prešovom v sezóne na prvé miesto v tabuľke

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 32. kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade vranovskej STD arény nad tímom HC Penguins Prešov 2:1 po samostatných nájazdoch a dostali sa znova na prvé miesto v tabuľke. Ich jediný presný zásah v stretnutí zaknihoval Tomáš Valečko, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Vladislav Solomončak. Zverenci trénera Miroslava Chudého do konca roka 2017 odohrajú ešte dva zápasy. Po vianočných sviatkoch v stredu 27. decembra o 17.30 hod. privítajú v tradičnom čase o 17.30 hod. rezervu Nových Zámkov, no a kalendárny rok zakončia v piatok 29. decembra súbojom v Považskej Bystrici.

Vo vranovskej STD aréne sa stretli dve vyspelé družstvá, ktoré pred do posledného miesta zaplneným hľadiskom predviedli výborný hokej. Lepšie začali hostia. Tí sa vo štvrtej minúte ujali vedenia, keď v Trenčanovej sieti skončil nahodený puk Mikolášeka. Od tohto momentu sa začal boj michalovských strelcov s brankárom Riečickým. Ten odolával jednej šanci za druhou. V desiatej minúte nedoklepli puk za jeho chrbát Fajčák s Brezniakom, v presilovej hre sa ho prekonať nepodarilo ani Halásovi s Mašlonkom, no a keď v tutovke v posledných sekundách prvej časti zlyhal opäť Igor Halás, hostia si po prvej tretine držali tesné vedenie.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nemenil. Jej tón naplno udávali Michalovčania, ktorí však opäť nevedeli nájsť recept na skvelého Riečického. Ten postupne vychytal Halása, Brezniaka, opäť Halása, Tomu, Solomončaka, Poliačeka a aj Lineta. Aj preto bol po druhej tretine stále stav 0:1. Ten sa dlho nemenil ani v tretej časti. Rozhodnutie na hokejke mal v 47. minúte Marcel Baláž, ktorý však nedal nariadené trestné strieľanie. V 51. minúte konečne zahrmelo aj na prešovskej strane, po tom, čo v sieti skončil nahodený puk Tomáša Valečka od modrej čiary. Keďže ďalšie šance v tretej tretine, ale aj v predĺžení ostali nevyužité, o držiteľovi extra bodu, ako aj o tom, kto bude tráviť Vianoce na prvom mieste, museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V lotérii sa nakoniec usmialo šťastie na Michalovčanov, ktorým extra bod zabezpečil Vladislav Solomončak.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Penguins Prešov 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Góly: 51. Valečko (Poliaček, Hančák) roz. sam. nájazd Solomončak - 4. Mikolášek (Kotzman, Pulščák)
Vylúčení: 7:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 600. Rozhodovali: Korba – Homola, Riš.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Oravec, Rusina, Cvengroš, Dolgoš – Solomončak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Fajčák, Linet, Brezniak – Hamráček, Toma, Mesaroš.
HC PENGUINS: Riečický – Hopkovič, Novický, Palko, Pavúk, Gábor, Kotzman, Mačkovič, Komloš – Krajňák, Tomčák, Chalupa – Baláž, Bylina, Babynets – Mikolášek, Pulščák, Prokop.

Uverejnené: 22.12.2017 21:29:21